Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet poraženi su u Atini u okviru 28.kola Evrolige. Crveno beli su posle sjajnog prvog poluvremena sredinom treće četvrtine imali +16 (53:37). Nakon toga usledio je neobjašnjiv pad energije i koncentracije, totalna anarhija koja je rezultirala već viđenim scenarijom. Od ekipe koja je trebala da bude poražena sa minimum 20 poena razlike, Panatinaikos je postao “Golden stejt” i prosto napunio koš Beograđana. Na kraju rezultat je bio 75:66 za grčku ekipu (9:17, 20:25, 23:13, 23:13).

Nakon odlično odigranog meča protiv Anadolu Efesa duel u Atini protiv Panatinaikosa je ponovo imao epitet „finala“ za crveno bele. Delovalo je na početku utakmice da će crveno beli ostvariti zacrtani cilj i čak ostvariti dosta ubedljivu pobedu.

Ekipu je na početku nosio Dobrić, pa je pet poena vezao Nedović, te se brzo stiglo do prve osetnije prednosti (15:7).

Kad je Nedović, početkom drugog kvartala, još jednom nanizao pet poena, Zvezda je već imala dvocifrenu razliku (22:11). Do odlaska na poluvreme crveno beli su taj suficit dodatno uvećali (42:29).

KK Crvena zvezda | crvenazvezdabeograd.com

Činilo se da Crvena zvezda neće imati nikakvih problema da meč uspešno privede kraju. Crveno beli stižu i do 16 poena razlike (53:37). A onda – crna rupa. Čitavih pet i po minuta Zvezda nije pogodila iz igre, a za to vreme Panatinaikos je prišao na samo tri poena zaostatka (55:52).

Kola su krenula nizbrdo i stručni štab to nije uspeo da zaustavi. Predugo držanje Nikole Ivanovića na parketu, povreda Nedovića, mala minutaža Fakunda Kampaca, zaboravljeni Dobrić na klupi, rezultirali su još jednim bolnim evroligaškim porazom od ubedljivo najlošije ekipe u ovosezonskom evroligaškom takmičenju.

Ovim porazom Crvena zvezda je svela šanse za učešće u TOP 8 u domen teorije. Atmosfera oko ekipe mora da se menja jer već u ponedeljak crveno bele očekuje, možda i presudni, večiti derbi u okviru regionalne lige.