Fudbaleri Crvene zvezde šampioni su države po 34. put. Oni su danas, posle izjednačenog prvog poluvremena, savladali drugoplasiranu ekipu srpskog šampionata TSC iz Bačke Topole rezultatom 4:1 (1:1).

Junak susreta bio je Osman Bukari koji je ostvario het trik, a u listu strelaca upisao se još Guelor Kanga.

Obzirom da je crveno belima iz ovog susreta bio potreban samo jedan bod da bi overili titulu, ovom pobedom oni su je i definitivno osvojili i to čak šest kola pre kraja prvenstva i samim tim ostvarili pravo učešća u grupnoj fazi Lige šampiona. Ovo je Crvenoj zvezdi šesta titula najboljeg u Srbiji u nizu i svojevrstan je rekord.

Gosti su odlučno ušli u ovu utakmicu, što je dosta zbunilo igrače Crvene zvezde. Kao plod hrabre igre ekipe iz Bačke Topole stiglo je i rano vođstvo. Iz penala bio je precizan Đakovac.

0:1 | Đakovac (penal) | 20′
FK Crvena zvezda | crvenazvezdabeograd.com

Nakon primljenog gola crveno beli su krenuli mnogo angažovanije. Čak tri puta pogođen je okvir gola gostiju, da bi u bukvalno u poslednjim sekundama prvog dela igre Bukari poravnao rezultat.

1:1 | Bukari | 45+’

U drugom dpoluvremenu na terenu je postojao samo jedan tim. Iako su gosti na samom otvaranju imali kolosalnu šansu, nakon toga krenula je zvezdina rapsodija. Dve odlične asistencije Pešića za Bukarija i Kangu, te Aleksa Viga za igrača utakmice Osmana Bukarija stavili su tačku na ovu utakmicu.

2:1 | Bukari | 62′
3:1 | Kanga | 69′
4:1 | Bukari | 75′

Nakon četvrtog gola, trener Crvene zvezde Miloš Milojević odlučio je da odmori ključne igrače, obzirom da u sredu predstoji uvek prestižni večiti derbi, tako da su u utakmici kojom je overena titula šampiona svoje učešće našli i mladi igrači, koji su budućnost šampiona Srbije, poput Mitrovića, Prutseva i Mituljikića.

Zvezda je mirno privela utakmicu kraju i slavlje je moglo da počne.

Photo gallery

Game Stats

Stadion: “Rajko Mitić”.

Gledalaca: 17.741.

Sudija: Srđan Jovanović.

Strelci: Bukari u 45, 61. i 75. i Kanga u 68. minutu za Crvenu zvezdu, a Đakovac u 20. minutu (iz jedanaesterca) za TSC.

Žuti kartoni: Kangva (Crvena zvezda), Kuveljić (TSC).

Crvena zvezda: Borjan, Vigo, Eraković, Dragović, Azarov, Mijailović (od 57. Kangva), Kanga, Ivanić (od 78. Prucev), Bukari (od 78. Mituljikić), Katai (od 72. Mitrović), Pešić (od 72. Rakonjac).

Rezerve: Vasiljević, L. Nikolić, Gobeljić, Rodić, Srnić, Krstičić, Kangva, Mituljikić, Prucev, Mitrović, Rakonjac.

TSC: V. Ilić, Cvetković (od 85. Krstić), Ćalušić (od 63. Cvetinović), Antonić, Petrović, Stojić, Kuveljić (od 63. Milosavljević), Đakovac, L. Ilić (od 85. Krpić), Jovanović, Vukić (od 74. Mirčevski).

Rezerve: Filipović, Jorgić, Čolić, Cvetinović, Fuseini, Krpić, Krstić, Milosavljević, Mirčevski, Stanojev.

Pratite nas na našoj Facebook  i Instagram stranici, kao i na Twitter nalogu.