Fudbaleri Crvene zvezde su u poslednjem kolu Superlige Srbije, pred 35.000 navijača na Marakani, odigrali nerešeno sa ekipom Novog Pazara 2:2 (0:0). Strelci za crveno bele bili su Gelor Kanga i Stefan Leković.

Slavljenička atmosfera i obezbeđena 34.titula šampiona Srbije, kao i finale kupa odigrano samo par dana pre ovog, poslednjeg kola, uticali su da crveno beli u ovaj duel uđu dosta mlako i opušteno.

I odlazeći trener Miloš Milojević potpuno je promešao startnu postavu i dao priliku mlađim igračima da se dokažu na ovoj utakmici. Ipak, prvo poluvreme se završilo skoro bez udarca u gol protivnika, tako da se na odmor otišlo sa nepopularnih 0:0.

U drugom delu utakmice videli smo pravu goleadu, Milojević je dao priliku svima sa klupe, tako da ne čudi ovakav rasplet događaja na terenu dobro popunjene Marakane.

Fudbaleri Crvene zvezde vrlo brzo su probili bunker pazaraca.

1:0 | Guelor Kanga | 53.minut
FK Crvena zvezda | crvenazvezdabeograd.com

Gosti se ne predaju i vrlo brzo sledi izjednačenje.

1:1 | Momčilović | 60.minut

Ponovo slede ataci beograđana i svoj prvenac u crveno belom dresu postiže mladi Stefan Leković.

2:1 | Stefan Leković | 71.minut

Gosti uzvraćaju udarac posle nepuna četiri minuta…

2:2 | Stanojlović | 74.minut

Nepunih pet minuta pre isteka devedesetog minuta kreće slavljeničak bakljada sa svih strana stadiona “Rajko Mitić” koja je utakmicu produžila za čitavih 12 minuta, ali promene rezultata nije bilo.

Slavlje je moglo da počne…..

Game stats

Stadion: “Rajko Mitić”.

Gledalaca: 35621.

Sudija: Novak Simović.

Strelci: Kanga u 53. i Leković u 71. minutu za Crvenu zvezdu, a Momčilović u 60. i Stanojlović u 74. minutu za Novi Pazar.

Žuti kartoni: Milunović (Crvena zvezda), Ergelaš, Bogdanovski, Brunčević (Novi Pazar).

Crvena zvezda: Borjan, L. Nikolić, Eraković, Milunović (od 46. Leković), Azarov (od 65. Gobeljić), Mijailović, Kanga, Ivanić, Bukari (od 65. Krstičić), Mitrović (od 46. Prucev), Mijatović (od 46. Katai).

Rezerve: Vasiljević, Gobeljić, Dragović, Leković, Rodić, Srnić, Krstičić, Katai, Prucev, Pešić, Rakonjac.

Novi Pazar: Slavković, Adešina (od 90. Brunčević), Bogdanovski, Ergelaš (od 76. Zimonjić), Gavrić (od 90. Fijuljanin), Joksimović, Kiković (od 76. Đuričković), Kurdić, Momčilović, Rubežić, Stanojlović (od 80. Bronja).

Rezerve: Kahrimanović, Bronja, Brunčević, Fijuljanin, Majdevac, Mijić, Radovac, Zimonjić, Đuričković.

Pratite nas na našoj Facebook  i Instagram stranici, kao i na Twitter nalogu.