Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet ostvarili su drugu pobedu u regionalnom takmičenju.

Oni su u meču 4. kola ABA lige savladali ekipu Igokee, pred nešto manje od 5000 navijača u Beogradskoj Areni, rezultatom 91:68 (22:19, 27:15, 26:13, 16:21). Crveno beli tako sada imaju dve pobede uz isto toliko poraza u regionalnom takmičenju.

Zvezdu su do pobede predvodili Majk Daum sa 18, Ajzea Kenan sa 14 i Jago Dos Santos sa 11 poena. MVP susreta bio je Džoel Bolomboj sa postignutih 8 poena , 7 skokova, jednom asistencijom i jednom blokadom i vaalorizacijom od +18.

CRVENA ZVEZDA OUT OF CONTEXT |  crvenazvezdabeograd.com

Crveno beli su sigurno ušli u meč i poveli su sa 5:0. Domaći košarkaši su održavali prednost od dva do sedam poena, a prvu četvrtinu su rešili u svoju korist rezultatom 22:19.

Prednost Crvene zvezde u drugoj četvrtini rasla je iz minuta u minut, a domaći igrači su prvo poluvreme dobili sa 49:34.

Zvezda je nastavila sa dobrom igrom i u trećoj četvrtini, a rezultat posle 30. minuta bio je 75:47 za domaći tim. Crveno-beli su u poslednjoj deonici održavali visoku prednost i zasluženo su stigli do pobede rezultatom 91:68.