Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet poraženi su u prvoj utakmici finalne serije ABA lige. U prepunoj novobeogradskoj “Štark Areni” domaćin je slavio rezultatom 88:80 (29:21, 27:15, 17:25, 15:19) i tako poveo 1:0 u seriji koja se igra na tri pobede.

Prva utakmica dugo očekivanog regionalnog finala gotovo da je bila rešena u prvom poluvremenu koje se završilo sa neverovatnih +20 (56:36) u korist domaćina. Crvena zvezda je bila neodlučna u oba pravca, posebno odbrambeno, što je rezultiralo nestvarnim šutem za tri večitog rivala. Crveno beli su početkom drugog kvartala uspeli da smanje prednost domaćina i uspešno su iskoristili izostanak Kevina Pantera koji je zbog dve brze lične greške morao na klupu.

I kada smo očekivali potpuni priključak, igrači aktuelnog srpskog šampiona potpuno su stali, pre svega odbrambeno, i dozvolili Zeku Ledeju da sa 12 poena prosto zatrpa koš tima sa Malog Kalemegdana. Otuda i velikih +20 na kraju prvog poluvremena.

Zvezdomanija | crvenazvezdabeograd.com

Početak drugog poluvremena pripao je Crvenoj zvezdi. Izabranici Duška Ivanovića odigrali su odlično i uoči poslednje deonice igre stižu prihvatljivih -12. Ipak u tom periodu pojavio se niotkuda Alen Smailagić, sa osam vezanih poena, za kojeg crveno beli nisu našli adekvatno rešenje i ispostaviće se kasnije da su ti poeni bili ključni za pobedu večitog rivala.

Sa druge strane odličan je bio Ognjen Dobrić, pa nas je čekala veoma zanimljiva poslednja deonica igre. U njoj su igrači Duška Ivanovića polako topili prednost rivala, u nekoliko navrata bili nadomak toga da dođu i na samo jedan posed zaostatka, ali komplikovani napadi i strah od preuzimanja odgovornosti na šutevima za tri poena koštali su crveno bele brejka i pobede u prvoj utakmici finalne serije.

Treba reći da se kod Crvene zvezde itekako osetio nedostatak Luke Vildoze koji se sinoć nije ni skidao, ali se nadamo da će biti spreman za utakmicu broj 2.

Kod crveno belih najbolji indeks korisnosti (20) imao je Fakundo Kampaco sa 15 poena i 10 asistencija. Pratili su ga Ognjen Dobrić (17p, 6sk), Filip Petrušev (11p, 3sk), Ben Bentil (10p, 5sk) i Nemanja Nedović (10p).

Kompletnu ststistiku sa utakmice možete pogledati OVDE .

Deluje da košarkaši Crvene zvezde Meridianbet, ako budu ispravili neke greške, pre svega u odbrani i sa boljim izvođenjem slobodnih bacanja (sinoć je promašeno čak 6, što je za finale nedopustivo), mogu do brejka u drugoj utakmici koja se igra već sutra (četvrtak 15.jun u 20 časova) takođe u “Štark Areni”.

Pratite nas na našoj Facebook  i Instagram stranici, kao i na Twitter nalogu.