U prvoj zvaničnoj utakmici na klupi FK Crvena zvezda novi trener Barak Bahar startovao je pobedom i osvajanjem tri boda. Crveno beli juče su na otvaranju fudbalskog prvenstva Srbije savladali ekipu novosadske Vojvodine rezultatom 5:0.

Pitanje pobednika vrlo brzo je bilo rešeno. Crveno beli iz Beograda načeli su mrežu novosađana već u 12.minutu, a kada je Busnić u 24.minutu zaradio i drugi žuti karton svima je bilo jasno da će srpski šampion upisati prva tri boda u novoj sezoni.

Ipak, trener Bahar ima razloga za brigu, obzirom da crveno beli sinoć, i pored visokog rezultata, kao i zbog činjenice da je Vojvodina odigrala meč u kombinovanom sastavu, nisu prikazali igru koja ih je krasila u pripremnom periodu, a posebno se to odnosi na prvi deo igre o čemu je i govorio izraelski stručnjak nakon završetka utakmice:

Barak Bahar
Bilo je delova koji mi se sviđaju, ali i onih gde smo mogli bolje. Kada je reč o prvom poluvremenu, trebalo je više tempa, intenziteta, prilika i nisam srećan zbog toga, ali smo pobedili, pa je sve u redu. Ipak, imamo još mnogo rada ispred nas. Srećan sam zbog golova, ali ne sviđa mi se što smo mogli i da primimo pogodak. Delovalo je to lako, ipak, oni su imali 10 igrača, tako da smatram da moramo bolje.

Nije to bila naša igra, ali drugo poluvreme je bilo dosta bolje. Svestan sam da je ovo prva utakmica posle priprema, ali moramo više da pritiskamo, da budemo na nivou Lige šampiona. Naravno, zadovoljan sam pobedom od 5:0.

Odradili smo dobru pripremu za utakmicu, nekad ne bude kao što je očekivano, ali počeli smo sa pravom startnom postavom. Na osnovu treninga i analize biram startnu postavu. O pojedinačnom učinku ovoga puta ne bih jer ne volim da izdvajam pojedince. Uvek pričam isključivo o timu.

Posebno bih izdvojio naše navijače koji su i ovoga puta bili neverovatni. Konstantno navijaju i to mi se sviđa, ali želimo da im pružimo još više. Hvala im što su došli u ovakvom broju, iako je vreme godišnjih odmora, a padala je i kiša. Potrudićemo se da ih bude još više – završio je Barak Bahar.

Sledeći meč Superlige Srbije fudbaleri Crvene zvezde takođe igraju na Marakani, a u goste dolazi kruševački Napredak.