Sinoć smo u beogradskoj Štark Areni imali tu privilegiju da odgledamo jednu od najboljih i najlepših utakmica KK Crvena zvezda u poslednjoj dekadi. Pred oko 20000 navijača tim sa Malog Kalemegdana u paramparčad je razneo velikog favorita i jednog od kandidata za F4 Evrolige ekipu Fenerbahčea rezultatom 87:56.

Od prvog do poslednjeg minuta izabranici Janisa Sferopulosa predvođeni maestralnim Milošem Teodosićem potpuno su kontrolisali situaciju na obe strane terena. Granitna odbrana i sjajna napadačka rešenja potpuno su razoružala preskupu ekipu iz Turske koja je projektovana za najviše domete u ovoj sezoni.

A nije dobro počelo za crveno bele. Već u drugom minutu utakmice Šabaz Nejpir je dobio udarac u lice pri čemu mu je slomljen nos, tako da je i portorikanski plejmejker automatski ispao iz stroja i priključio se grupi igrača na koje Sferopulos nije mogao da računa na ovom meču (Hanga, Lazić, Simonović).

Dirigentsku palicu, u tim trenucima, preuzeo je Jago dos Santoš i do trenutka ulaska Miloša Teodosića u igru, sjajno predvodi napad crveno belih. Čvrstom odbranom i odličnom tranzicijom Crvena zvezda je već u prvoj četvrtini jasno stavila do znanja gostima da će se u Istanbul vratiti praznih šaka.

Od ulaska Teodosića u igru, situacija za izabranike kuma Itudisa postala je bezizlazna. Trojkom u poslednjem napadu pred veliki odmor tim sa Malog Kalemegdana odlazi na velikih +19 (45:26).

Gosti su poslednji put pokušali da uhvate rezultatski priključak početkom poslednje četvrtine, spustili prednost domaćina na 13 razlike, ali su crveno beli odbili i taj nalet i praktično zaključali utakmicu.

Ono što brine Janisa Sferopulosa je povreda koju je zadobio i Jago dos Santoš u poslednjoj deonici kada je iskrenuo zglob tako da za duel u Atini protiv Olimpijakosa, koji se igra već sutra, grčki stručnjak do poslednjeg momenta neće znati na koga sve može da računa.