Fudbaleri Crvene zvezde, na uvek neugodnom gostovanju u Novom Sadu, savladali su domaću Vojvodinu rezultatom 2:1. U meču 16. kola Mozzart Bet Superlige Srbije dvostruki strelac za crveno bele bio je Osman Bukari u 3. i 27. minutu.

Ovom pobedom fudbaleri Crvene zvezde približili su se vodećem Partizanu na samo tri boda razlike, obzirom da je lider na tabeli potučen do nogu (4:0) u drugom derbiju kola koji se igrao u Beogradu protiv TSC-a.

Crvena zvezda došla je do prednosti već u trećem minutu susreta. Điga je proigrao Bukarija koji je sa desne strane iz mrtvog ugla šutirao, golman Vojvodine Carević loše reaguje i lopta je u mreži. 1:0 za beogradske crveno bele.

0 : 1

FK Crvena zvezda | crvenazvezdabeograd.com

U 11. minutu mogla je Zvezda da duplira svoju prednost. Hvangov šut sa distance pogodio je mesto gde se spajaju prečka i stativa.

I kako to biva, samo 60 sekudni nakon toga usledila je kazna. Crnomarković je pasom kroz sredinu uposlio Milosavljevića, ovaj je pobegao odbrani gostiju i rutinski je matirao Glazera. VAR soba je pregledala snimak zbog potencijalnog ofsajda, ali nije ga bilo pa je gol priznat – 1:1.

1 : 1

Novu promenu rezultata videli smo u 27. minutu kada su na levom boku kombinovali Hvang i Ivanić koji je uputio centaršut u peterac domaćina gde se najbolje snašao Endiaje koji je odložio loptu za Osmana Bukarija kome nije bilo teško da zakuca loptu u mrežu gola Vojvodine za, ispostaviće se kasnije, konačnih 2:1 za šampiona Srbije.

1 : 2

Do kraja meča nismo videli konkretnije prilike, a ono što je najbitnije jeste da je Zvezda mirno privela utakmicu kraju i da u dobroj atmosferi očekuje meč protiv Jang Bojsa u Bernu, koji je na programu u utorak od 21. čas.

Game stats

Stadion: „Karađorđe“, Novi Sad.

Sudija: Milan Ilić.

Strelci: Milosavljević u 12. minutu za Vojvodinu, a Bukari u 3. i 27. minutu za Crvenu zvezdu.

Žuti kartoni: Crnomarković, Lazarević, Milosavljević (Vojvodina).

Vojvodina: Carević, Lazarević, Crnomarković, Jeličić, Giorbelidze, Mateus (od 25. Kembel), Milosavljević, Zukić, Radulović (od 65. Ivanović), Malbašić (od 65. Nikolić), Vukanović.

Rezerve: Toroman, Bjeković, Bukinac, Kembel, Ivanović, Kajević, Miletić, Nikolić, Tanjga, Vukić, Đorđević.

Crvena zvezda: Glazer, Nedeljković, Điga, Dragović, Nikolić, Stamenić (od 59. Mijailović), Hvang, Kanga (od 70. Lučić), Bukari (od 86. Spajić), Ivanić, Endiaje (od 59. Mijatović).

Rezerve: Vasiljević, Degenek, Spajić, Mijailović, Kangva, Katai, Kabić, Lučić, Mitrović, Kraso, Mijatović.