Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Novog Pazara rezultatom 5:1 u okviru 26.kola Superlige Srbije. Tako su crveno beli na najbolji mogući način proslavili 78.rođendan SD Crvena zvezda.

Pred 18.000 gledalaca najbolji u ekipi srpskog šampiona bio je Guelor Kanga sa dva pogotka i dve asistencije. U listu strelaca jođ su se upisali Rakonjac (dva puta) i Aleksandar Katai.

Trener Milojević na ovom meču dao je priliku igračima koji do sada nisu bili u prvom planu i oni su mu na to odgovorili na najbolji mogući način.

Prvo poluvreme

Krenuli su crveno beli angažovano od samog početka i na prvi gol se nije dugo čekalo.

Prvi pogodak viđen je posle samo 10 minuta. Prethodno je Katai sa nekoliko metara praktično pogodio Slavkovića i iznudio korner iz kojeg Marko Rakonjac postiže prvenac u Crvenoj zvezdi. Odlično je Kanga centrirao iz ugla, a visoki centarfor nadskočio čuvara i u 10. minutu pogodio.

FK Crvena zvezda | crvenazvezdabeograd.com

FK Novi Pazar se oslanjao na kontre i napade iz drugog plana, te su upravo iz takve situacije došli u priliku za izjednačenje. Naime, lopta je pogodila Dragovića u ruku, a arbitar Nikolić je pokazao na belu tačku, te je Majdevac bio siguran egzekutor u 25. minutu.

Igrao se 34. minut kada je Pešukić posle duela sa Lekovićem igrao rukom, a nakon intervencije iz VAR sobe, dosuđen je penal. Precizno je “malu” mrežu pogodio Gelor Kanga i na najbolji mogući način obeležio jubilej od 200 utakmica u crveno belom dresu..

Pred kraj poluvremena imali su gosti ponovo veliku priliku, ali Erdeljaš pogađa stativu.

Na odmor se otišlo sa rezultatom 2:1 u korist slavljenika i lidera šampionata.

Drugo poluvreme

Miloš Milojević je menjao, pa je Zvezda u poslednjih 30 minuta igrala u karakterističnoj formaciji sa četvoricom defanzivaca, te su se u igri našli Azarov, Srnić i Ivanić.

A onda je usledila Zvezdina goleada. Prvo je Kanga u 73. minutu ispalio projektil posle dodavanja Kataija i sa ivice kaznenog prostora “očistio paučinu” u golu Slavkovića.

Nije tu Zvezda stala, pa je četiri minuta kasnije Gabonac poslao sjajan pas iza leđa odbrane gostiju za Aleksandra Kataia koji je rutinski “bocnuo” loptu koja se našla iza leđa golmana Novog Pazara.

Tačku na I stavlja Rakonjac u 81. minutu. Zvezdina nova đpic akvizicija se dobrim kretanjem izvukao na drugu stativu,usledio je centaršut Mitrovića, a robusni centarfor je zakucao loptu u mrežu za konačnih 5:1.

Game stats

Stadion: “Rajko Mitić”.

Gledalaca: 17843.

Sudija: Danilo Nikolić.

Strelci: Rakonjac u 10. i 81, Kanga u 34. (iz jedanaesterca) i 73. i Katai u 77. minutu za Crvenu zvezdu, a Majdevac u 25. minutu (iz jedanaesterca) za Novi Pazar.

Žuti kartoni: V. Nikolić (Crvena zvezda), Fijuljanin (Novi Pazar).

Crvena zvezda: Borjan, Eraković (od 62. Azarov), Leković, Dragović, L. Nikolić, V. Nikolić (od 62. Srnić), Kanga (od 82. Mijatović), Prucev, Katai (od 78. Mitrović), Pešić (od 62. Ivanić), Rakonjac.

Rezerve: Vasiljević, Vigo, Gobelić, Rodić, Azarov, Srnić, Kangva, Ivanić, Bukari, Mitrović, Mijatović.

Novi Pazar: Slavković, Pešukić, Rubežić, Kurdić, Jović (od 76. Zimonjić), Momčilović, Radovac (od 59. Stanojlović), Đuričković (od 76. Fijuljanin), Bogdanovski, Ergelaš (od 70. Joksimović), Majdevac (od 59. Mijić).

Rezerve: Kahrimanović, Brunčević, Fijuljanin, Filipović, Joksimović, Kiković, Mijić, Stanojlović, Zimonjić.

Zvezdomanija | crvenazvezdabeograd.com

One thought on “Crvena zvezda – Novi Pazar 5:1 | Kanga gasio svećice na rođendanskoj torti”