Fudbaleri Crvene zvezde doživeli su i treći poraz u okviru grupne faze Lige šampiona. Pred nešto više od 41.000 navijača na stadionu “Rajko Mitić” RB Lajpcig je odneo ceo plen i rezultatom 2:1, uz Mančester Siti, obezbedio prolaz u nokaut fazu ovog takmičenja. Zvezdi ostaje nada da će, u slučaju pozitivnog rezultata u Bernu protiv Jang Bojsa, prezimiti u Evropi i nastaviti takmičenje u drugom po vrednosti uefinom takmičenju.

Najbolju analizu sinoćnjeg susreta, koji je igran po jakoj kiši, dao je Zvezdin kapiten Aleksandar Dragović. On je bio surovo iskren i konstatovao je da je u prvom poluvremenu moglo biti i tri do četiri gola razlike u korist nemačkog predstavnika i da crveno beli u ovom dvoboju nisu zaslužili ni bod. Ako se ovako nastavi i poraz u Bernu će biti neminovan zaključio je kapiten Crvene zvezde.

Ponovo je Barak Bahar na teren Marakane izveo postavu koja je možda jednom ili dva puta igrala u ovakvom sastavu. Fudbaleri Crvene zvezde su delovali kao da su se prvi put upoznali što su gosti znalački iskoristili visokim presingom. Bukvalno su seli u krilo golmana Glazera i vrlo brzo, već u osmom minutu, su takvu igru i valorizovali.

Krater koji je napravljen između sredine terena i odbrane Crvene zvezde vrlo vešto je iskoristio Simons koji je imao sve vreme ovog sveta da se sa leve strane, potpuno neometan, približi kaznenom prostoru i da preciznim i odmerenim udarcem pošalje neuhvatljivu loptu poluvisoko u suprotni ugao.

0:1
0:1 | Simons 8′

Ponovo je Zvezdin heroj u prvom delu igre bio golman Glazer koji je, uz večeras odličnog Dragovića, najzaslužniji što se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću gostiju. Posebno upečatljiva odbrana izraelskog reprezentativca je trenutak kada je ostao 1 na 1 sa Opendom i kada je bukvalno živu loptu iščačkao iz nogu Lajpcigovog igrača.

U drugo poluvreme Crvena zvezda ulazi odlučnije. Bahar je napravio dve bitne izmene. Kraso i Mijailović su se preselili na tribine, a u igru su ušli Nedeljković i Endiaje koji su umnogome promenili krvnu sliku ekipe na terenu.

Ipak, prvi su zapretili gosti. Šeško pogađa stativu, a potom Glazer vadi živu loptu iz svog desnog ugla. To kao da je bio znak za crveno bele da krenu na sve ili ništa. Angažovanje je bilo očigledno i nošeni sa tribina crveno beli su krenuli po izjednačenje. I kako to biva tokom čitave sezone, u 77.minutu usledio je munjevit kontranapad gostiju koji Openda realizuje za velikih 2:0.

0:2
0:2 | Openda 77′

Četiri minuta kasnije Zvezda pogađa. Nabačena lopta Gelora Kange sa leve strane se provukla kroz šumu igrača i završila u mreži golmana Blasviča. Ovaj gol pripisan je Hendrihsu.

1:2
1:2 | Hendrihs (A.G.)

Veliku energiju ekipi iz Ljutice Bogdana dao je Piter Olajinka svojim ulaskom u igru i baš on je mogao da bude heroj kada je na isteku utakmice pucao iz poluvoleja u sam ćošak protivničkog gola, ali je Blasvič sjajnom intervencijom ugasio sve nade beograđana da mogu doći do pozitivnog rezultata.

Piter Olajinka
FK Crvena zvezda | crvenazvezdabeograd.com

Mnogo toga treba da se preokrene u pristupu i pripremi utakmica do 28.novembra kada Crvena zvezda u Bernu igra, najverovatnije, odlučujuću utakmicu za evropski opstanak.

Pratite nas na našoj Facebook Instagram stranici, kao i na Twitter TIKTOK nalogu.