Fudbaleri Crvene zvezde ostvarili su prvu pobedu na strani u okviru Superlige Srbije. Oni su rezultatom 4:1 savladali ekipu lučanske Mladosti u okviru trećeg kola ovog takmičenja. Ono što je obeležilo ovaj meč je to da je gradski stadion u Lučanima bio mali da primi sve koji su želeli da uživo pogledaju ovaj duel, očajno stanje terena, prvi minuti Guelora Kange u novoj takmičarskoj sezoni.

Golove za crveno bele postigli su Mitrović, Olajinka, Kraso i Mijatović. Što se samog duela tiče, ekipa Mladosti nije postavila takozvani “autobus” pred svoj gol, muški su se suprotstavili beograđanima i otuda i jedan postignut gol, a činjenica je da je mogao biti još jedan. Zvezda se u početku dosta loše snalazila po pravoj “oranici” terena u Lučanima, bez obzira na brzo dat gol. Standardni presing, na kojem Barak Bahar insistira, dao je svoje pozitivne rezultate u vidu data četiri gola, ali ponovo mora da brine poroznost odbrane, tj defanzivnog veznog reda koji poslednja tri odbrambena igrača često ostavlja na vetrometini. U nekoliko navrata lučanci su uspevali da probiju tu predposlednju liniju i vrlo lako dolazili u ozbiljne šanse za pogodak.

Činjenica je da se ovakve stvari mogu istrpeti u domaćem šampionatu, ali Evropa tako nešto ne prašta. Pred stručnim štabom Crvene zvezde, na čelu sa Barakom Baharom, da takve situacije dobrano analizira i da nađe rešenje za utakmice koje će se igrati u okviru Lige šampiona.

Najbolji na terenu svakako je bio Piter Olajinka koji je asistirao za prvi i postigao drugi gol za crveno bele. Standardno dobri bili su Kraso i Stamenić, a odličnu energiju sa klupe uneli su Kanga i Mijatović koji je sve to začinio golom za konačnih 4:1.

Sudija: Dejan Trifković.

Strelci: Mitrović u 4, Olanjinka u 34, Kraso u 63. i Mijatović u 87. minutu za Crvenu zvezdu, a Veličković u 14. minutu za Mladost.

Žuti kartoni: Todorović (Mladost), Bukari, Mijailović (Crvena zvezda).

Mladost: Stamenković, Ćirković, Dognimani, Joksimović, Milošević, Donald (od 68. Tomić), Sremčević (od 62. Mirić), Tumbasević, Udovičić, Varjačić, Veličković (od 74. Todorović).

Rezerve: Savić, Tomić, Žunić, Maksimović, Divac, Leković, Todorović, Radivojević, Krsmanović, Mirić, Milanović.

Crvena zvezda: Glazer, Dragović, Mijailović, Rodić (od 62. Degenek), Bukari (od 84. Nikolić), Kangva, Stamenić, Lučić (od 62. Kanga), Mitrović, Olanjinka (od 84. Mijatović), Kraso (od 88. Kabić).

Rezerve: Vasiljević, Popović, Degenek, Nikolić, Spajić, Leković, Nedeljković, Kanga, Šljivić, Kabić, Mijatović.

U narednom duelu Superlige Srbije, u okviru četvrtog kola, 19.avgusta, crveno beli na Marakani dočekuju subotički Spartak.

Pratite nas na našoj Facebook  i Instagram stranici, kao i na Twitter nalogu.