Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet savladali su ekipu SC Derbija rezultatom 92:77 (29:12, 28:22, 21:20, 14:23) na gostovanju u Podgorici u drugoj utakmici četvrtfinalne serije plej-ofa ABA lige…

Ovom pobedom ekipa sa Malog Kalemegdana zaključila je seriju protiv podgoričana rezultatom 2:0 i zakazala polufinale plej-ofa regionalne lige sa ekipom Mege.

Za razliku od prvog duela u Beogradu, kada su se izabranici Janisa Sferopulosa propisno namučili i trijumfovali u smiraj utakmice, ovoga puta košarkaši Crvene zvezde u SC Morača ušli su strojevim korakom.

Odigrao je srpski šampion i pretendent na regionalnu titulu jedno od najboljih prvih poluvremena. Već posle prvog kvartala imali su crveno beli velikih 17 poena razlike (29:12). Jasno je bilo da ovoga puta domaćinu neće biti dat ni promil šanse da učini nešto više.

Probudio se Rokas Giedraitis koji je prosto zatrpao koš Studentskog centra, a na veliko zadovoljstvo armije navijača Crvene zvezde svoje prve minute, posle teške povrede, zabeležio je Nikola Topić i pokazao da će biti veliko pojačanje u završnici sezone.

Tamo gde je stao litvanski reprezentativac, nastavio je Nemanja Nedović, koji je uvelikom usponu forme i koji je za 12 minuta provedenih na parketu postigao 13 poena uz procenat šuta od 83%. Možda bi učinak beka Crvene zvezde bio još bolji, ali je sredinom treće deonice napravio svoj drugi nesportski prekršaj, pa je pre vremena napustio parket SC Morača.

Crveno beli su do poluvremena prosto zatrpali koš domaćina (57:34) i na veliki odmor otišli sa plusom od 23 poena. Veća tada je bilo jasno ko ide u polufinale.

U drugom delu crveno beli su bez velikih poteškoća uspeli da sačuvaju stečenu prednost. Nismo gledali neku tečnu igru iz prostog razloga što su arbitri na samom startu poluvremena, prekidima i pregledavanjem snimaka, uspeli da prosto ubiju ritam utakmice.

Ipak, u nekoliko navrata, ponovo smo bili svedoci magije Miloša Teodosića koji je spajao sa košem Džoela Bolomboja. Ono što može da raduje je i napadačka sekvenca Treja Tompkinsa koji je iz pet pokušaja pogodio tri trojke i ostvario pet skokova.

Ipak, po brojkama i procentima, najbolji igrač crveno belih bio je Jago Dos Santos koji je za skoro 24 minuta provedenih na terenu postigao 17 poena i ostvario tri asistencije i dva skoka uz tri izgubljene lopte.

Branko Lazić

Crvena zvezda je rutinski privela utakmicu kraju i zakazala polufinalnu seriju sa Megom koja bi trebalo da se igra početkom maja.