Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Voždovca rezultatom 2:1 (2:0) u okviru 20. kola Mozzartbet Superlige Srbije…

Uželeli su se navijači Crvene zvezde fudbala što se videlo i po poseti na Marakani. Preko 26.000 ljudi prisustvovalo je na otvaranju prolećnog dela sezone.

Ovacijama je pozdravljen povratnik na klupu crveno belih Vladan Milojević u nadi da ćemo prisustvovati još jednom Zvezdinom proleću i odbrani titule.

Pre početka utakmice Milanu Rodiću je uručen dres sa brojem 300 koji simboliše broj odigranih utakmica za Crvenu zvezdu.

I baš je slavljenik bio taj koji je načeo mrežu gostiju. Krenuli su crveno beli silovito od prvog sudijskog zvižduka da bi baš Milan Rodić, u 9. minutu, razantnim udarcem sa nekih 18 metara pogodio mrežu golmana Katića za vođstvo tima iz Ljutice Bogdana.

Milan Rodić | 1:0
FK Crvena zvezda | crvenazvezdabeograd.com

Prednost šampiona Srbije duplirana je već u 16. minutu. Šljivić je šutirao sa ivice kaznenog prostora, a lopta se odbila do Pitera Olajinke koji pogađa za 2:0.

Piter Olajinka | 2:0

Mogao je Olajinka do gola i u 27. minutu kada je atraktivno “makazicama” zahvatio loptu nakon što su dobro kombinovali Endiaje i Bukari, ali je gađao preko prečke.

Najbolju šansu za crveno bele ponovo je imao Olajinka u 31. minutu kada je lako prošao po levoj strani i snažno šutirao u stativu.

Pokušao je i Bukari makazicama, ali je lopta završila tik pored stative, iako je Katić već bio savladan.

U drugom delu igre Uroš Spajić mogao je golom da završi dobru akciju Crvene zvezde. Igrao se 51. minut, ali je Zvezdin štoper snažnim volejom poslao loptu preko gola gostiju.

Propisno se obrukao sinoć najbolji igrač Crvene zvezde Piter Olajinka koji je promašio prazan gol sa nekih dva metra od gola Katića.

Postigao je pogodak Endiaje u 78. minutu, ali je nakon intervencije iz VAR sobe gol poništen, usled prekršaja.

Gosti su smanjili rezultat u 86. minutu preko Neškovića, ali je Zvezda do kraja susreta diktirala tempo igre i Tako osvojila tri važna boda.

Delije

Poseban respekt za najvernije navijače Crvene zvezde koji su tokom ovog susreta uspeli da urade nešto što niti jedna navijačka grupa nije uradila do sada. Koreografije su se smenjivale tokom čitave utakmice, a kako je to izgledalo pogledajte na fotografiji:

Crvenu zvezdu već u subotu očekuje veoma težak duel, obzirom da sledi gostovanje u Novom Pazaru.