Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet na korak su od osvajanja duple krune! Oni su sinoć u prvoj utakmici finalne serije košarkaške Superlige Srbije, pred oko 3000 navijača u beogradskom Pioniru, savladali ekipu FMP Soccerbeta rezultatom 94:70 (29:16, 24:12, 20:21, 21:21).

Najefikasniji i MVP utakmice bio je Luka Mitrović sa postignutim 21 poenom i ostvarenih 6 skokova. Pratili su ga Nemanja Nedović (13p, 3ass), Filip Petrušev (11p, 5sk) i Fakundo Kampaco (10p, 5ass). Razigran je bio i Luka Vildoza koji je za 13 minuta provedenih na parketu podsećao na onog starog Luku, ali nažalost doživeo je istegnuće prepone i nije se više vraćao u igru. Videćemo da li će medicinski tim crveno belih uspeti da oporavi argentinca do početka finalne serije ABA Lige.

Kompletnu statistiku sa utakmice možete pogledati OVDE !

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet u meč su ušli maksimalno motivisano, raspoloženo i bez velike tenzije. Dvocifrenu prednost crveno beli su stekli već krajem prve četvrtine. Pokušavali su košarkaši FMP-a da se suprotstave mnogo boljem rivalu koliko su mogli, ali bez nekog velikog rezultata.

Do poluvremena, Crvena zvezda je stekla ogromnih plus 25 (53:28) tako da je u nastavku, faktički, samo održavala stečenu zalihu.

Treba istaći da su Delije dobrano ispunili svoj sektor i odličnim navijanjem dali dodatni vetar u leđa svojim ljubimcima.

Vildoza – Mitrović

Tim sa Malog Kalemegdana već sutra ima priliku, da nakon osvajanja kupa “Radivoj Korać” u februaru mesecu ove godine u Nišu, pobedom u Železniku overi šampionsku titulu i samim tim duplu krunu. Drugi meč finalne serije finala Superlige zakazan je u FMP Areni u Železniku za 12 časova.

Pratite nas na našoj Facebook  i Instagram stranici, kao i na Twitter nalogu.