U utakmici 5.kola Evrolige košarkaši Crvene zvezde Meridianbet poraženi su od večitog rivala rezultatom 88:86 (22:13, 20:29, 11:23, 35:21).

Odigrala je Zvezda skoro pa 30 minuta sjajne košarke, ali onih preostalih 10 je bilo nešto što ne priliči ekipi koja je na početku sezone glasno najavljivala napad na F4.

Ulazak u meč ekipe Janisa Sferopulosa bio je na nivou nižerazrednih timova. Prve poene Zvezda postiže tek u 4.minutu prvog kvartala za 10:2. Nedugo posle toga Partizan odlazi na neverovatnih 17:2. U igru ulazi Miloš Teodosić i povezuje igru crveno belih. Polako, ali sigurno, tim sa Malog Kalemegdana počinje da topi prednost rivala i njegovom trojkom dva minuta pre kraja četvrtine Zvezda stiže do 20:13. Ledej potom stavlja tačku na ovu deonicu i večiti rival na prvi mali odmor odlazi sa prednošču od +9.

Od tog trenutka pa do tačno 4 minuta i 29 sekundi pred kraj utakmice u Areni je postojao samo jedan tim. Do kraja poluvremena košarkaši Crvene zvezde su potpuno istopili prednost Partizana da bi se na veliki odmor otišlo sa egalom 42:42.

Ako treba tražiti matricu kako bi Crvena zvezda trebalo da izgleda u budućnosti, pod dirigentskom palicom Janisa Sferopulosa, to je onda treća četvrtina. Maestralno su odigrali taj period igre crveno beli. Sve je bilo kao iz košarkaških udžbenika. Odbrana, ofanzivni skok i šut iz daljine. Odličnu partiju u tom periodu igre pružio je Jago Dos Santos koji je pogodio dve daleke trojke za vođstvo Zvezde (60:50). Tačku na treću četvrtinu stavlja Rokas Giedraitis sa pet vezanih poena i vođstvo crveno belih od +12 (53:65).

Trojkom omalenog Brazilca 8,39 min do kraja utakmice crveno beli dolaze i do najveće prednosti +13 (55:68) koju manje više uspešno održavaju do 4,50 minuta pred završetak meča kada je bilo +11 (64:75).

A onda je usledio, pre svega, odbrambeni kolaps kojem su najviše kumovali Miloš Teodosić i Šabaz Nejpir. Partizan je za tili čas, zahvaljujući pre svega Aleksi Avramoviću koji se bukvalno šetao kroz odbranu crveno belih i ostajao sam kao duh na šutu za tri poena, stigao i prestigao prednost Crvene zvezde. Ispucavali su se bez potrebe bekovi srpskog šampiona sa linije za tri poena, promašili čak četiri slobodna bacanja i slom je bio neminovan. Na kraju se piše 88:86 za domaćina i 1 pobeda i 4 poraza u Evroligi za gosta.

Ako se može tražiti neki benefit iz ovog večitog derbija to je, pre svega, igra Jaga Dos Santoša i Džoela Bolomboja, te jasnija slika Sferopulosu sa kakvim potencijalom trenutno raspolaže.

Game Highlights
KK Crvena zvezda | crvenazvezdabeograd.com

Novi večiti derbi igra se već u ponedeljak u okviru ABA lige i eto prilike da se isprave greške iz ovog duela. Zvezda na tom meču verovatno će i dalje biti lišena usluga povređenih Lazića i Nedovića, a za stanje Adama Hange, koji se povredio sredinom druge deonice, ali je hrabro izdržao do kraja utamice, bićete naknadno obavešteni.

Pratite nas na našoj Facebook Instagram stranici, kao i na Twitter TIKTOK nalogu.