Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet savladali su ekipu SC Derbija rezultatom 94:76 (30:18, 17:16, 27:21, 20:21) u okviru 25. kola ABA lige…

Ovom pobedom ekipa sa Malog Kalemegdana i definitivno je overila prvo mesto na tabeli regionalne lige i samim tim izborila prednost domaćeg terna pred nastupajući plej-of.

Pred nešto više od 2000 gledalaca u beogradskom Pioniru košarkaši Crvene zvezde od samog početka maksimalno koncentrisano su ušli u utakmicu ne želeći da im se ponovi situacija iz predhodnog duela kada su poraženi od Mege. Gostima nije dat ni promil šanse za bilo kakvo iznenađenje, a u redovima crveno belih odlične partije pružili su Nemanja Nedović (16p, 8ass), Adam Hanga (15p, 3sk, 6ass), Džoel Bolomboj (15p, 5sk, 3ass) i Dejan Davidovac (12p, 2ass). Dvocifren je još bio Rokas Giedraitis sa postignutih 10 poena.

Crvena zvezda je u prvom delu utakmice svoju igru bazirala na šutu sa distance i u tih prvih 20 minuta ispaljeno je čak 20 trojki od čega je u koš ušlo 9. U ovom periodu igre Adam Hanga imao je fenomenalan skor od četiri pogođena šuta za tri iz pet pokušaja.

Na odmor se otišlo sa rezultatom 47:34 u korist crveno belih.

Tamo gde je stao Hanga nastavio je Nemanja Nedović. U prvih pet minuta trećeg kvartala bek Crvene zvezde pogodio je tri trojke i time zapečatiosudbinu gostiju kojima nakon toga nije bilo povratka (66:38).

Bilo je mesta za lepe poteze Miloša Teodosića, zakucavanja Džoela Bolomboja, asistencije Nedovića, dok je trener Sferopulos šansu ukazao svim igračima koji su bili u sastavu.

Povratak Jaga Dos Santosa posle operacije polomljene sinusne kosti je nešto što može da hrabri navijače Crvene zvezde pred odlučujuće bitke. Omaleni Brazilac se na terenu pojavio sa zaštitnom maskom i trener Sferopulos mu je dao dozirane minute (5) koje je ovaj dosta dobro iskoristio postigavši 4 poena.

Game highlights
crvenazvezdabeograd.com

Sa druge strane na klupi nije bilo mesta za Gilespija i Džavontea Smarta kome je ovo već drugi uzastopni izostanak na utakmicama ABA lige. Da li se radi o povredi ili nečem drugom pokazaće vreme.

Crveno beli se od Evrolige pred svojim navijačima opraštaju u četvrtak 4. aprila kada u 33. kolu u Areni gostuje ekipa Olimpijakosa od 19 časova.

Poslednju utakmicu regularnog dela ABA lige Crvena zvezda igra protiv Splita u nedelju 7. aprila na Gripama.