Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet pobedom su okončali regularni deo regionalnog šampionata…

Oni su u Splitu, na popularnim Gripama, savladali ekipu domaćina rezultatom 92:73 i time još jednom potvrdili prvu poziciju i prednost domaćeg terena u plej-ofu ABA lige.

Izabranici Janisa Sferopulosa su u duel ušli poprilično sigurno. Vodila se velika borba do sredine prve četvrtine, a potom su crveno beli, posle poena Luke Mitrovića i Nemanje Nedovića, došli do osetnije prednosti (9:16). Tajm-aut trenera domaćeg tima nije urodio plodom, pa je tim sa Malog Kalemegdana posle prvih deset minuta igre imao prednost od šest poena (19:25).

U istom ritmu nastavljeno je i u drugoj četvrtini. Uspešno je Crvena zvezda čuvala i malo po malo uvećavala prednost, ne ostavljajući protivniku mogućnost za izjednačenje i eventualni preokret. Rezultat posle 20 minuta igre bio je 37:49 u korist crveno belih.

U istom ritmu su crveno beli nastavili i u drugom poluvremenu. Dominacija Zvezde u Splitu viđena je i tokom treće četvrtine, u kojoj su izabranici Janisa Sferopulosa uvećavali prednosti i tako omogućili sebi apsolutno miran ulazak u poslednji kvartal (56:66).

Crveno beli su do kraja susreta igrali u svom ritmu, te bez mnogo muke utakmicu priveli kraju u svoju korist i slavili rezultatom 73:92.

Najkorisniji u pobedi Crvene zvezde bio je Nemanja Nedović sa 19 poena, Džavonte Smart je dodao 13, a pratio ga je Jago Dos Santoš sa poenom manje (12).

Na utakmici protiv Splita prve minute u crveno belom dresu upisao je Trej Tompkins, koji je za nešto više od 10 minuta na terenu upisao 4 poena.

crvenazvezdabeograd.com

Crvenu zvezdu, pre početka abaligaškog plej-ofa, gde će im prvi protivnik biti ekipa Studentskog Centra, očekuje i poslednji evroligaški susret. U četvrtak crveno beli gostuju u Istanbulu ekipi Anadolu Efesa od 20.30 časova.