Još samo jedan korak deli fudbalere Crvene zvezde do, istorijske, treće duple krune u nizu. Zahvaljujući ubedljivoj pobedi od 3:0 protiv drugoplasiranog tima na tabeli Superlige Srbije TSC-a, crveno beli će imati priliku da odbrane ovaj trofej već naredne nedelje.

Ipak nije sve počelo kako treba. Uspavano su ušli u utakmicu izabranici Miloša Milojevića što je rezultiralo dosuđenim penalom u korist domaćina.Na svu sreću, obistinilo se staro pravilo da igrač nad kojim je napravljen penal isti ne bi trebalo da ga i šutira.

Igrač TSC-a Vukić nonšalantno je prišao lopti što je bilo dovoljno zvezdinom kapitenu Milanu Borjanu da ovaj udarac sa bele tačke odbrani.

Milan Borjan

Samo tridesetak sekundi kasnije, domaći imaju šansu koja je bila izglednija i od jedenaesterca, ali na sreću uzdrmanih beograđana lopta odlazi preko gola.

Samo nekih pet minuta kasnije, ekipa TSC postiže pogodak, ali reaguje VAR soba jer je igrač domaćih bio u nedozvoljenoj poziciji.

To kao da je probudilo igrače srpskog šampiona koji u potpunosti preuzimaju kontrolu utakmice.

Prvu veliku priliku iskreirao je Gelor Kanga koji razantnim udarcem pogađa desnu stativu golmana Ilića.

Guelor Kanga | crvenazvezdabeograd.com

Zvezda je povela u 36.minutu. Nakon gužve u šesnaestercu domaćina, lopta pogađa u ruku štopera Cvetinovića. U prvom momentu sudija Ostraćanin nije reagovao, tako da je nakon poziva iz VAR sobe i posle pregledanog snimka morao da pokaže na belu tačku. Siguran sa “kreča” bio je Guelor Kanga.

0:1 | Guelor Kanga | 36.minut
1:0 Guelor Kanga | crvenazvezdabeograd.com

Do kraja poluvremena nije bilo većih uzbuđenja, tako da se odmor otišlo sa prednošću crveno belih od 1:0.

Na samom početku drugog poluvremena, posle nepunih 30 sekundi, desio se detalj koji je, ispotaviće se na kraju, odlučio ovaj duel. Cvetinović pravi faul za drugi žuti karton i sudija Ostraćanin mu pokazuje put u svlačionicu.

Nakon toga sve je bilo lakše za igrače Crvene zvezde.

Već u 56. minutu crveno beli vode 2:0 pogotkom Mirka Ivanića nakon kornera.

0:2 | Mirko Ivanić | 56.minut
2:0 Mirko Ivanić | crvenazvezdabeograd.com

Tačku na pobedu i prolaz u finale overava Kings Kangva nakon opravdano dosuđenog penala u 73.minutu.

0:3 | Kings Kangva | 73.minut
3:0 Kings Kangwa | crvenazvezdabeograd.com

Nakon toga i nekoliko promena trenera Crvene zvezde Miloša Milojevića igrači aktuelnog srpskog šampiona utakmicu su mirno priveli kraju i našli se u finalu najmasovnijeg srpskog fudbalskog takmičenja.

Utakmica finala kupa planirana je za sledeću sredu, međutim, obzirom da je meč drugog polufinala između Čukaričkog i Vojvodine prekinut zbog vremenskih neprilika u Novom Sadu i da se termin naknadnog odigravanja još ne zna, videćemo kakva će biti odluka krovne organizacije po ovom pitanju.

Game stats

Stadion: “TSC Arena”.

Sudija: Stanko Ostraćanin.

Strelci: Kanga u 36. (iz jedanaesterca), Ivanić u 56. i Kangva u 73. (iz jedanaesterca) minutu.

Žuti kartoni: Cvetinović (TSC), Eraković, Pešić, Mijatović (Crvena zvezda).

Crveni karton: Cvetinović (TSC).

TSC: V. Ilić, Krstić (od 74. Krpić), Antonić, Cvetinović, Petrović, Stojić (od 74. Ćalušić), Stojković, Kuveljić, Milosavljević (od 62. Đakovac), Jovanović (od 62. L. Ilić), Vukić (od 62. Ratkov).

Rezerve: Filipović, Jorgić, Ćalušić, Milosavić, Stanojev, Krpić, Cvetković, L. Ilić, Đakovac, Ratkov, Čolić.

Crvena zvezda: Borjan, Vigo (od 82. L. Nikolić), Eraković, Dragović, Azarov, Mijailović (od 75. Srnić), Kanga (od 75. Mijatović), Ivanić, Bukari, Katai (od 57. Kangva), Pešić (od 82. Rakonjac).

Rezerve: Vasiljević, L. Nikolić, Milunović, Leković, Srnić, Kangva, Mituljikić, Mitrović, Mijatović, Rakonjac.

Game highlights

Pratite nas na našoj Facebook  i Instagram stranici, kao i na Twitter nalogu.
One thought on “Crveno beli u finalu kupa Srbije | TSC – Crvena zvezda 0:3 (0:1)”