U utakmici sedmog kola ABA lige, koja je imala neslavnu uvertiru dan pre kada su u Zadru napadnuti i mučki pretučeni članovi UO Crvene zvezde Meridianbet i novinari koji su pratili ekipu, crveno beli su rutinski savladali domaću ekipu rezultatom 81:74 (23:24, 22:19, 25:11, 11:20).

Samo u prvom delu igre Zadrani su uspevali da održe kakav takav egal protiv tima sa Malog Kalemegdana koji je samo nepunih 48 časova pre ovoga odigrao težak evroligaški duel u Barseloni. Pokušali su domaćini da što skuplje prodaju kožu pred 8000 svojih navijača i relativno su u tome uspeli, ali samo u prvom poluvremenu u kojem se igralo u serijama. Na veliki odmor otišlo se sa minimalnom prednošću Crvene zvezde od dva poena (45:43).

U drugom delu igre izabranici Janisa Sferopulosa odigrali su utakmicu po njegovom ukusu. U potpunosti su zaključali reket i sve prilaze košu, dok su napadački bili veoma raznovrsni. Crveno beli su trećoj i četvrtoj deonici domaćinu dozvolili samo po 11 poena, dok je u koš Zadra ubačeno čak 45.

Imali su crveno beli i čitavih 17 poena razlike šest minuta pred kraj utakmice što je i bio konačni trenutak i signal ko nosi dva boda iz Zadra. Do kraja su igrači iz Beograda malo popustili, Sferopulos je dao šansu nekim igračima koji nisu imali minute i dozvolilili domaćinu da, na kraju, izvuku kakav takav pristojan poraz.

KK Crvena zvezda | crvenazvezdabeograd.com

Najbolji igrač tima sa Malog Kalemegdana i MVP susreta bio je Rokas Giedraitis koji je za 24 minuta provedena na terenu postigao 19 poena i ostvario 4 skoka. Napadački je dobar bio i Jago dos Santos sa postignutih 12 koševa (svi u šutu za tri), dok je odličnu rolu na obe strane terena, posebno odbrambenu, prikazao Dejan Davidovac.

Izabranici Janisa Sferopulosa nemaju vremena za kakav takav odmor i regeneraciju. Sledi evroligaško duplo kolo. Prvo u utorak, 14. novembra od 20:45 u beogradsku Arenu stiže Fenerbahče, a samo dva dana kasnije Zvezda gostuje u Atini ekipi Olimpijakosa.