Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet i peti put zaredom savladani su na evroligaškom gostovanju u Kaunasu. Žalgiris je u drugom kolu Evrolige slavio rezultatom 79:74 (19:21, 16:17, 15:18, 29:18).

Kompletan tok utakmice u potpunosti je izgledao kao i predhodne sezone na istom ovom mestu.

Raspoložene za igru Miloša Teodosića i Luku Mitrovića večeras u Žalgirio Areni malo ko je iz tabora Crvene zvezde uspeo da isprati u kontinuitetu.

Litvanci su odlično otvorili utakmicu, poveli sa deset poena razlike, da bi crveno beli, nakon ulaska Miloša Teodosića u igru, sredinom prve deonice, u potpunosti preokrenuli tok meča i na kraj i poveli. Od tog trenutka pa sve do sredine poslednje četvrtine izabranici Duška Ivanovića kontrolisali su i rezultat i situaciju na terenu.

Trener litvanskog šampiona Kazys Maksvytis posebnu pažnju je obratio na Šabaza Nejpira i Rokasa Giedraitisa i napadački ih potpuno neutralisao. Kao što smo u najavi meča i rekli, Žalgiris je veoma žilava ekipa i istrajava maksimalno na svom sistemu igre bez obzira da li gubi ili vodi.

Shabazz Napier | crvenazvezdabeograd.com

Kontrolisali su crveno beli košarkaši tok utakmice od sredine prve četvrtine, imali i devet poena razlike u poslednjoj deonici i otvoren šut Dejana Davidovca za tri poena i +12 koji je mogao da meč uvede u mirnu luku Zvezdina pobede, ali od četvrtog minuta odlučujuće četvrtine na terenu je postojao samo jedan tim. Serijom od 10:0 (tri vezane trojke) igrači Žalgirisa su u potpunosti preokrenuli tok utakmice u svoju korist. Košarkaši Crvene zvezde su, pre svega, napadački potpuno stali, dok u odbrani nisu uspeli da odbrane gotovo ništa i poraz je bio neminovan.

Miloš Teodosić postigao je 15 poena uz 4 asistencije, dok je Luka Mitrović ostvario 16 poena i 5 skokova i indeksno je bio najbolji igrač crveno belih na ovom susretu. Ostali igrači tima sa Malog Kalemegdana bili su daleko ispod svog proseka i niti jedan od njih nije ostvario dvocifren skor.

Game highlights

Euroleague | crvenazvezdabeograd.com

Činjenica je da je ovaj tim Crvene zvezde još itekako neuigran i da će svoju snagu prikazati kako sezona bude odmicala.

Zvezda već sutra kreće put Čačka gde je u nedelju čeka abaligaški duel sa domaćim Borcem, a nakon toga sledi dupla evroligaška nedelja gde crveno beli, prvo u sredu, dočekuju ekipu Monaka, a potom u petak sledi gostovanje ekipi Virtusa u Bolonji.