Fudbaleri Crvene zvezde slavili su u 174. večitom derbiju. Oni su u okviru 9.kola Superlige Srbije i nakon dugog niza godina bez pobede na gostovanjima u Humskoj, savladali ekipu Partizana rezultatom 4:0 (2:0).

U najubedljivijoj pobedi Crvene zvezde u istoriji gostovanja na stadionu Partizana, nekada JNA, istakao se trostruki strelac Šerif Endiaje koji je pogađao u 24. 55. i 65. minutu. Prvenac u Zvezdinom dresu upisao je i Silas pogotkom u smiraj prvog dela igre.

Iako je na konferenciji za medije, pre večitog derbija, trener Vladan Milojević bio “zakopčan do grla”, od samog starta susreta na terenu je postojao samo jedan tim – Crvena zvezda. Potpuna kontrola meča od samog početka pa do završnog sudijskog zvižduka bila je zaštitni znak crveno belih na ovom susretu.

Postavio je Zvezdin strateg linije tima poprilično visoko i uz kratke i precizne pasove i jaku duel igru, pre svih Ivanića, Elšnika i Krunića, potpuno onemogućio bilo kakav strateški odgovor njegovog kolege sa druge strane.

Iako je po svim parametrima i ostvarenog het trika Šerif Endiaje, bez dileme igrač utakmice, briljantnu partiju je pružio Andrija Maksimović, sedamnaestogodišnji vezni igrač crveno belih, koji je sticajem okolnosti i zbog povrede Mimovića, kao “bonus” igrač zaigaro u prvih jedanaest. Asistencija kod drugog gola i niz sjajnih i gotovo perfektnih poteza dokazali su da su mnogi Zvezdaši koji prate ovog momka bili u pravu kada su govorili da “Mali Mesi” već sada zaslužuje mesto u prvom timu srpskog šampiona.

crvenazvezdabeograd.com

Što se samog susreta tiče, već smo konstatovali da je Crvena zvezda apsolutno zasluženo slavila u 174. večitom derbiju.

Povela je četa Vladana Milojevića iz opravdano dosuđenog penala u 24. minutu. U prvi mah, nakon blokiranog šuta Elšnika od strane igrača Partizana Stefana Kovača, sudija Simović pokazuje na korner, ali nakon reakcije iz VAR sobe odluka se preinačuje u kazneni udarac.

Precizan je Endiaje za 1:0.

Nakon postignutog gola Zvezda je krenula nešto opreznije, pa je Partizan to pokušao da iskoristi, a najbolju priliku za crno bele propustio je Jurčević koji je pogodio okvir gola Omrija Glazera.

To kao da je bio znak upozorenja igračima Crvene zvezde koji su ponovo preuzeli kontrolu igre.

Pred sam istek prvog dela Zvezda je povo izašla dosta visoko sa puno igrača ispred i u kaznenom prostoru protivnika. Lopta je došla do mladog Andrije Maksimovića koji ju je samo ćušnuo do Silasa, a ovaj ju je rutinski plasirao po zemlji u dalji ugao gola crno belih (2:0).

2:0 | Silas 45’+

Obzirom na, po njih negativan rezultat, morali su izabranici Aleksandra Stanojevića da na početku drugog poluvremena krenu mnogo ofanzivnije, a to je ostavljao puno prostora na sredini terena za brzonoge fudbalere Crvene zvezde.

Lako su igrači aktuelnog šampiona Srbije dolazili do kaznenog prostora Partizana u drugom poluvremenu i u toj deonici postigli još dva gola

Svojim drugim golom na meču Endiaje je u 55. minutu doneo tri gola prednosti Zvezdi. Timi Maks Elšnik je dobro prošao po dijagonali, a potom proigrao Endiajea koji izlazi sam ispred golmana Jovanovića koji lako realizuje ovu šansu (3:0).

3:0 | Endiaje 55’

Samo deset minuta kasnije Šerif Endiaje overava trijum tima iz Ljutice Bogdana.

Sa desne strane centrirao je rezervista Jegor Prucev, koji je od trenutka kada je ušao u igru ostavio odličan utisak, a reprezentativcu Senegala nije bilo teško da loptu sprovede u mrežu golmana Jovanovića i tako overi svoj het-trik.

Zapevalo se sa severa “Pet komada, pet komada, to je naša nada…” a do toga je moglo da dođe u 78. minutu. Dobio je Bruno Duarte, koji je u međuvremenu zamenio trostrukog strelca Endiajea, raspoloživu loptu iskosa sa desne strane kaznenog prostora domaćina, raspalio i kada su već svi videli loptu u mreži, isprečio se odbrambeni igrač Partizana Filipović i glavom odbio loptu u korner.

U završnici je potpuno opao ritam i intezitet, a Crvena zvezda je bez poteškoća privela meč kraju i kao što smo i rekli zabeležila svoju najubedljivu pobedu u istoriji kada je reč o gostovanjima na večitim derbijima. Slavlje je moglo da počne.

Za tri dana crveno beli igraju meč 10. kola SLS protiv Železničara iz Pančeva na Marakani, a potom sledi poslastica i gostovanje Interu u Milanu 1. oktobra u okviru drugog kola Lige šampiona