U derbiju 22.kola Mozzart Bet Superlige Srbije fudbaleri Crvene zvezde su, pred 15.000 navijača na Marakani, nadmoćno savladali ekipu Čukaričkog rezultatom 3:0 (2:0). Pravim “blickrigom” od 15. do 17. minuta crveno beli su golovima Kataia i Bukarija stavili tačku na ovaj dvoboj i obezbedili nova tri boda.

Tako su crveno beli upisali 19. pobedu u šampionatu i drže prvu poziciju na tabeli sa ukupno 60 bodova, trenutno 14 više od svog prvog pratioca.

Izabranici Miloša Milojevića u utakmicu su ušli sa jasnim planom – dati gol što pre. To se vrlo brzo i ostvarilo.

Prvo je Aleksandar Katai u 13. minutu primio loptu na levom boku, ušao u kazneni prostor, namestio se i sa desetak metara od stativu pogodio za 1:0.

1:0 | Katai | FK Crvena zvezda | crvenazvezdabeograd.com

Samo četiri minuta kasnije utakmica je bila rešena. Igrač Čukaričkog je izgubio loptu na sredini terena, iskoristio je to Aleksandar Pešić koji je poslao upotrebljiv pas do Osmana Bukarija koji je iz okreta, u srcu šesnaesterca gostiju savladao golmana za 2:0.

2:0 | Bukari FK Crvena zvezda | crvenazvezdabeograd.com

Rezultatom 2:0 otišlo se na veliki odmor.

U drugom poluvremenu crveno beli su uspešno kontrolisali situaciju na terenu, da bi do konačnih 3:0 došlo u 67.minutu posle asistencije Milana Rodića ka dvostrukom strelcu Osmanu Bukariju.

3:0 | Bukari | FK Crvena zvezda | crvenazvezdabeograd.com

Fudbaleri Crvene vezde će u narednom, 23. kolu SLS kolu gostovati Javoru u Ivanjici.