Malo ko se ovome nadao, osim navijača Crvene zvezde. Crveno beli nastavili su istom ritmu, kao i u Beogradu, i domaćoj ekipi Budućnosti nisu dali ni promil šanse da polufinalnu plejof seriju ABA Lige vrate u Beograd. Košarkaši Crvene zvezde Meridianbe tako su nakon četvrtfinala u Zadru, na gostujućem terenu, ovog puta u Morači, izborili pravo na finale plejofa regionalne lige.

Krajnji rezultat bio je 97:56 u korist regionalnog šampiona i neverovatnih 41 poen razlike. Po četvrtinama to je izgledalo ovako: 25:26, 23:8, 29:11, 20:11 Kada se sve sabere košarkaši Crvene zvezde savladali su podgoričane sa čak 79 poena razlike u ova dva polufinala.

Game Highlights
KK Crvena zvezda | crvenazvezdabeograd.com

Izabranici Duška Ivanovića, kao što su i najavili, na uvek vruć teren SC “Morača” izašli maksimalno angažovano i skoncentrisano.

Budućnost je davala znake života samo u prvoj četvrtini koja je i završena vođstvom domaćih sa +1. Od starta druge deonice pa do kraja meča pitao se samo jedan tim – Crvena zvezda.

Maksimalno angažovano na obe strane terena, gde je tim iz Beograda prosto dominirao u odbrambenim zadacima, učinili su ovu utakmicu mučnu za domaćina od koje će im dugo brideti obrazi.

Čitav tim Crvene zvezde izgledao je kao mašina na turbo pogon i pokazatelj je da je ova ekipa itekako spremna da odbrani titulu regionalnog šampiona.

Igrački utakmicu je obeležio Luka Mitrović svojom fantastičnom sekvencom u prvom kvartalu, kada ga je Duško Ivanović nakon +8 za Budućnost uveo u igru, u kojem je za nepunih pet minuta potpuno preokrenuo tok meča i ostvario 10 poena i pet skokova.

Pored toga bila je zanimljiva epizoda trenera podgoričana Mijovića koji je usled nemoći svojih prvotimaca u trećoj deonici potrošio čak tri tajm auta za nepuna tri minuta igre.

U pobedničkom timu poeni su bili sjajno raspoređeni (svi se upisali u strelce) a prednjačio je Mitrović sa 17, pratili su ga Petrušev sa 15, Nedović sa 13, Martin sa 12, Vildoza sa 10 …

Na ovaj meč jedinu senku bacili su navijači Budućnosti koji su bestidno vređali svog dojučerašnjeg idola Nikolu Ivanovića.