Porazom od večitog rivala (2:1), izabranici verovatno već bivšeg trener Crvene zvezdeBaraka Bahara, završili su ovu razočaravajuću polusezonu.

Strelci za Partizan bili su Birbas Natho u 41. iz penala, odnosno Mateus Saldanja u 66., dok je za Crvenu zvezdu jedini pogodio Šerif Ndiaje u 71. minutu.

Za razliku od predhodnih večitih derbija, ovaj 171. po redu, bio je poprilično otvoren i napadački zanimljiv.

Prva velika šansa na meču viđena je u 18. minutu, kada je igrač Partizana Saldanja malo kasnio, dovoljno, da pored Nedeljkovića, koji ga je omeo, loše zahvati loptu iz relativne blizine.

Zvezda je koji minut kasnije pokazala zube i preko Mijatovića, koji je oprobao šut sa distance, pripretila Jovanoviću. Razantan šut u levi ćošak, ali je golman večitog rivala to krajnjim naporom izbacio u korner.

Nakon toga, crveno beli napadaju u talasima, gol visi u vazduhu. Jovan Mijatović pogađa, ali je nakon konsultacije sa VAR sobom gol poništen zbog ofsajda.

U 31. minutu videli smo pravi karambol glavomet u srcu kaznenog prostora Partizana, ali su udarci Kataija, a potom i Olajinke ostali na gol liniji gola domaće ekipe.

A onda trenutak pomračenja uma Milana Rodića koji je u jednoj bezazlenoj situaciji, u kojoj je protivnički igrač već izgubio loptu na samom kraju Zvezdinog šesneasterca, skrivio kazneni udarac. Bibras Natho je sigurno realzovao penal i to je bilo 1:0 za domaćina i tim rezultatom se završio prvi deo igre.

Na startu drugog poluvremena bili smo svedoci velike bakljade Delija, a Zvezda je krenula na sve ili ništa. Bahar je izvršio dve izmene. U igru su ušli Lučić i Kanga, a u svalačionici su ostali Mijailović i Olajinka.

Ipak prvu priliku u drugom delu igre ima domaćin. Zahid je mogao da sa deset metara duplira prednost Partizana, ali je izvrsno reagovao kapiten Aleksandar Dagović i loptu izbacio u korner.

A onda pomračenje uma Zvezdinog trenera koji dok se izvodio korner iz igre izvlači do tada odličnog Nedeljkovića i u vatru baca Ndiajea. Sve to je rezultiralo ekspresnom vođstvu Partizana od 2:0. Hvang greši, a rupu koja je nastala na desnom boku uspešno koristi Saldanja i šalje loptu iza Omrija Glazera.

Ipak, vrlo brzo, crveno beli smanjuju na 2:1. Bukari je sjajno prošao po desnoj strani, zavrnuo pred gol domaćina a na lopti su bili Katai i Ndiaj koji zajedničkim snagama ubacuju loptu u mrežu večitog rivala. Pogodak je pripisan najskupljem špicu u istoriji Crvene zvezde.

Zvezda kreće po izjednačenje. Napada se u talasima. Slobodan udarac Gelora Kange “vadi” iz male mreže Jovanović. Ponovo je VAR bio na strani domaćina a protiv Mijatovića koji odbijanac šalje u mrežu ali avaj – ofsajd.

Poslednja prilik, i to kakava za crveno bele viđena je u nadoknadi vremena, ali je Aleksandar Katai sa pet šest metara loptu poslao glavom daleko preko gola Jovanovića.

Ovim porazom crveno beli su opet prepustili prvo mesto večitom rivalu koji na pauzu do februara odlazi sa oreolom jesenjeg šampiona.