Uspeli su košarkaši Crvene zvezde Meridianbet da trijumfuju u Čačku. Savladan je fenjeraš Borac, koji posle ovog poraza gotovo sigurno napušta elitno društvo, rezultatom 87:82.

Crveno beli, iako vidno umorni od predhodnih susreta, imali su potpunu kontrolu utakmice do 33.minuta i najveće ostvarene razlike (+17) u tom momentu. Trener crveno belih Duško Ivanović tada je odlučio da iz igre izvede dosta potrošenog Fakunda Kampaca. Trebalo je samo mirno privesti utakmicu kraju.

No od tog momenta ponavlja se već viđeni scenario iz utakmica odigranih 2023.godine. Čačani prave seriju 10:1, košarkaši Crvene zvezde totalno su stali i defanzivno i ofanzivno, tako da je crnogorski stručnjak bio prinuđen da u igru vrati argentinskog plejmejkera koji je vratio utakmicu u normalu i postiže čak devet od 13 poena Crvene zvezde u završnici meča.

KK Crvena zvezda | crvenazvezdabeograd.com

Na konferenciji za medije, organizovanoj posle utakmice, Duško Ivanović nije bio opširan i nije se podrobnije bavio razlozima neshvatljivog pada u poslednjem kvartalu susreta.

“Bila je dobra utakmica, Borac je pokazao izuzetan kvalitet i voleo bih da ostane u ligi. Protiv nas je pokazao da to zaslužuje. Tri četvrtine smo igrali dobro, ali smo poslednjih šest minuta stali da trčimo, da zaustavljamo tranziciju Borca i zakomplikovali utakmicu, ali na kraju – zaslužena pobeda” – kratak je bio zvezdin trener.

Duško Ivanović vremena za eksperimentisanje nema i mane koje su i sinoć ponovo ispoljene moraju se što pre eliminisati.

Crveno beli su se odmah po završetku utakmice u Čačku vratili za Beograd gde slede pripreme za poslednju ovosezonsku evroligašku utakmicu koja se igra u Pioniru 13. aprila od 19 časova. Protivnik je ekipa Fenerbahčea.