Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Tekstilca, na gostovanju u Bačkoj Palanci, rezultatom 4:0 (0:0), u okviru trećeg kola MozzartBet Superlige Srbije.

Strelci za Crvenu zvezdu, pred prepunim tribinama nečega što bi trebalo da se zove stadion sa očajnom infrastrukturom i posebno lošom travnatom podlogom, bili su 0:1 Mendeš Žoao Milson u 53, 0:2 Šerif Endiaje u 63, 0:3 Timi Maks Elšnik u 69 i 0:4 Bruno Duarte u 83. minutu.

Trener Vladan Milojević potpuno je izmešao početnu postavu, tako da su se na terenu od starta našli Prucev, Milson, Seol, Kanga, Ivanić… Mučili su se crveno beli tokom prvih 45 minuta. Ništa konkretno nismo videli, a največu šansu je imao domaćin posle velikog kiksa korejskog beka Seola, ali je, na svu sreću, golman Ilić odbranio šut u situaciji jedan na jedan.

Ipak u drugom delu igre crveno bei su krenuli konkretnije ka golu domaćina što je rezultiralo prvim golom na utakmici.

Igrao se 53.minut kada je Ivanić oštro šutirao sa 17 metara, loptu je izblokirao Tripković, ona se odbija do dobro postavljenog Milsona koji ju je sa osam metara poslao u nebranjeni deo mreže (0:1).

Odmah nakon vođstva reaguje Zvezdin trener i na teren šalje Duartea i još jednog debitanta – Elšnika što se ispostavlja kao pun pogodak.

Najpre crveno beli dupliraju vođstvo. Nakon dva zicera iz trećeg pokušaja Endiaje pogađa na asistenciju Hvanga. Igrao se 63.minut.

A potom na scenu stupaju novajlije u crveno belom.

Nakon asistencije Endiajea u 69. minutu, debitantski gol za Crvenu zvezdu postiže Timi Maks Elšnik koji je sa 11 metara rutinski loptu plasirao u ugao za velikih 3:0.

Tačku na i stavlja Bruno Duarte svojim trećim golom za 103 minuta odigranih u dresu Crvene zvezde. Ponovo je asistent sveprisutni Hvang.

Tako je Zvezda furioznom igrom u drugom delu utakmica došla do nova tri boda u fudbalskom prvenstvu.

Naredni rival četi Vladana Milojevića biće ekipa Novog Pazara na beogradskoj Marakani.