Košarkašima Crvene zvezde Meridianbet bila je potrebna samo jedna četvrtina dobre odbrambeno napadačke igre da bez većih problema savlada SC Derby na gostovanju u Podgorici u okviru 12. kola ABA lige. Rezultat na kraju je glasio 77:91, a neprikosnoveni MVP ovog duela bio je Luka Mitrović koji je bio nerešiva enigma za izabranike Dejana Jakare sa ubačenih 20 poena i ostvarenih 7 skokova (VAL: 25).

Trener Sferopulos odlučio je da za ovu utakmicu odmori Nemanju Nedovića, a na parketu se posle duge pauze zbog povrede kolena pojavio oporavljeni Adam Hanga.

Crveno beli su u laganom ritmu odigrali prva tri kvartala, uglavnom imali prednost od 5 do 9 poena razlike. Ipak u trećoj deonici domaćini su uspeli da stignu i prestignu prednost Crvene zvezde da bi u odlučujuću četvrtinu ušli sa dva poena prednosti.

Beograđani su potom zaigrali maksimalno ozbiljno kako u napadu tako i u odbrani. Domaćin je uspeo da pogodi samo 12 puta naspram Zvezdinih 28. Uz silno motivisanog Luku Mitrovića, napadački je zablistao Miloš Teodosić (8p, 9ass) i krah “studenata” bio je neminovan. Navijače Crvene zvezde može da obraduje i odlična partija Šabaza Nejpira u oba pravca koji se očigledno vraća iz krize i koji je postigao 13 poena uz 3 asistencije. Dvocifren je bio i Jago sa ubačenih 15 poena.

Zadovoljan postignutim rezultatom bio je i trener crveno belih:

Janis Sferopulos
Ioannis Sfairopoulos
Igrali smo protiv jako dobrog tima, ekipe koja je posebno dobra na svom terenu. Teško je igrati ovde sa njima jer se radi o dobro organizovanoj ekipi, posebno kada su domaćini.

U poslednjoj četvrtini smo pokazali kvalitet

Hoću da čestitam igračima na koncentraciji i naporu koji su uložili. U poslednjoj četvrtini smo pokazali kvalitet, igrali pametno. Načinom na koji smo igrali na kraju smo zaslužili da pobedimo – završio je grčki stručnjak.
Game highlights
KK Crvena zvezda | crvenazvezdabeograd.com

Ovom pobedom Crvena zvezda se učvrstila na prvom mestu regionalne lige sa dve pobede viška u odnosu na prve pratioce ekipe Partizana, Igokee i Cedevita Olimpije.

Sledi duplo evroligaško kolo za srpske šampione. 19. decembra (19.00) u Štark Arenu dolazi moćni Real iz Madrida, a potom sledi “gostovanje” ekipi Makabija koji svoje utakmice igra u beogradskom Pioniru (četvrtak, 21.decembar, 20.05).