Košarkaši Crvene zvezde mts ostvarili su pobedu u 9.kolu ABA Lige na gostovanju u Podgorici. Crveno beli bili su bolji od ekipe SC Derbi koja je savladana rezultatom 92:76 (21:26, 18:23, 28:19, 9:24). Ovo je sedma pobeda u nizu od isto toliko utakmica od kada je na klupi tima sa Malog Kalemegdana Duško Ivanović.

U Crvenoj zvezdi Nemanja Nedović bio je najefikasniji sa 16 poena, Ben Bentil je dodao 14 poena, Branko Lazić je ubacio 13 poena, a dvocifren je bio i Filip Petrušev sa 10 poena.

Trener Ivanović dobro je rasporedio minute, prosek 20, tako da će igrači biti odmorni za prvi evroligaški večiti derbi. Ekipa SC Derbija se pokazala kao nezgodan domaćin, igrali su brzo i u tranziciji, ubacivali su neke trojke iz nemogućih situacija što je rezultiralo da na kraju trećeg perioda crveno beli odu na odmor sa samo poenom prednosti. U poslednjoj četvrtini videli smo zašto je Crvena zvezda praktično nepobediva od kada na klupi sedi Duško Ivanović. Srpski i regionalni šampion zaigrao je prepoznatljivu odbranu koja je domaćina svela na samo devet poena i na kraju pobeda je bila dosta ubedljiva.

Prvo poluvreme

Crvena zvezda je sjajno otvorila meč. Lazić i Bentil su bili najraspoloženji, pošto su  17 od 20 poena postigli kombinovano. Ipak, silno motivisana domaća ekipa nije planirala da se preda i serijom 8:1 prišli su na samo poen zaostatka. Bio je to alarm za crnogorskog stručnjaka za taime out, posle koga su crveno beli ponovo preuzeli kontrolu za plus pet posle prvih 10 minuta igre.

KK Crvena zvezda | crvenazvezdabeograd.com

I druga četvrtina odigrana je u dosta visokom ritmu. Zvezda je nastavila odlično da šutira (11/15 iz igre, 12/12 sa penala, 5/14 za tri), imala je i najveću prednost od 14 poena u ovom delu igre, ali Studentski centar je u nekoliko navrata pretio da unese neizvesnost, disao za vratom, ali su gostii iz Beograda svaki put našli rešenje da odbiju nalet domaćina. Posle prvih 20 minuta, tim Duška Ivanović imao je lepih 10 poena viška.

Drugo poluvreme

Treća deonica je bio period igre u kojm su obe ekipe igrale u serijama. Kad god se Zvezda odlepila, Studentski centar je imao nalet, pa se tako išlo u krug sve do završnih minuta ovog dela. Raspucali su se bekovi domaće ekipe, ubacili su važne, a neke i nemoguće trojke u finišu četvrtine i posle 30 minuta igre prišli su na samo jedan poen zaostatka.

Već početkom odlučujućeg perioda, Zvezda je pokazala da Studenti više nemaju čemu da se nadaju. Namestili su gosti svoju odbranu koja je dozvolila samo četiri poena rivalu, dok su Lazarević I Petrušev namestili ruku i ubacili važne trojke, kojima su se gosti odlepili i tako mirno priveli utakmicu kraju i ostvarili sedmu pobedu u nizu. Treba napomenuti da je ovu četvrtinu odlično odigrao Stefan Lazarević koji je pogađao za tri u odlučujućim trenucima.

Game Stats

Crveno bele posle ove utakmice čeka evroligaško gostovanje u beogradskoj Areni protiv ekipe Partizana, a potom sledi meč ABA Lige protiv Mornara.