U fantastičnoj atmosferi prepunog Pionira košarkaši Crvene zvezde Meridianbet savladali su ekipu Monaka, u okviru 19.kola Evrolige, rezultatom 92:68. Četa Duška Ivanovića, nošena fenomenalnim navijanjem, od samog starta utakmice bila je fokusirana samo na jedno – da pobeda nema cenu. Odlično skautirani gosti, ispravljene sve greške iz meča sa Realom i povratak Luke Vildoze bili su dovoljni da tim sa Malog Kalemegdana ostvari pobedu sa najvećom razlikom u dosadašnjem toku Evrolige i to protiv ekipe koja je u dosadašnjem delu ovog takmičenja, uz Baskoniju, bila najprijatnije iznenađenje.

Tako su crveno beli ostvarili i desetu pobedu, dok su gosti ostali na 12, za potpunu neizvesnost na evroligaškoj tabeli. Zvezda je i dalje na deobi 7 do 10 mesta i definitivno je istakla kandidaturu za plejof jer se ozbiljno se približava favoritima ovogodišnjeg takmičenja.

Zvezda je sinoć bila tim, ekipa u kojoj svako imao svoju ulogu koja je do perfekcije sprovedena u delo. Timska igra i u odbrani i u napadu, 28 asistencija, lucidna napadačka rešenja, potpuno podsečena krila ubitačnoj šuterskoj bekovskoj liniji gostiju.

KK Crvena zvezda | crvenazvezdabeograd.com

Teško je izdvojiti najboljeg pojedinca nakon ovakve košarkaške predstave. Petrušev već standardan (MVP susreta) sa 21 poenom, Mitrović koji je izašao iz krize i bio nerešiva enigma, Nedović – pravi vođa ovog tima, buđenje Dobrića, druga mladost Stefana Markovića, Lazić i Lazarević neprolazni u odbrani, buđenje Kuzmića i naravno Luka Vildoza koji očigledno sa energijom Pionira ima neku nevidljivu nit koja ih spaja u jedno.

Emotivan je bio početak utakmice za Sašu Obradovića. Umesto najave utakmice, srpski sportski portali su se čitav dan uoči meča bavili pitanjem – kako i na koji način će biti dočekan trener Monaka i Zvezdina legenda, pokušavajući da dodaju ulje na vatru koja se već danima raspiruje sa dobro poznatog mesta. Pionir i Delije su odgovorile ovacijama u trenutku pojavljivanja Obradovića na parketu hrama košarke. Saša nije izdržao, crveno bela krv je pobedila. Izašao je, sada glavni stručnjak Monaka, na centar i poljubio grb Crvene zvezde.

Prvo poluvreme

Zvezda je odmah, na otvaranju meča, dala gotima do znanja šta želi – pobedu. Dobrom igrom u odbrani potpuno je poremetila ubitačnu bekovsku liniju Monaka. Skoro tri minuta gostujuća ekipa nije znala da pronađe put do koša, a onda je ruku namestio Majk Džejms. Prvo je  trojkom prekinuo sušu, da bi potom nanizao svih osam poena kojojm je svoj tim doveo u prvo i jedino vođstvo. Naravno, Zvezda posle ovog nije poklekla a kontrolu meča su preuzeli Nedović i Lazić, koji su sa dve vezane trojke najavili odlično šutersko veče tima sa Malog Kalemegdana.

Sve to je pratio odlični Luka Mitrović, koji je svojim lucidnim minijaturama pod košem odveo Zvezdu na plus sedam. Utegla je četa Duška Ivanovića odbranu pod konac, nemoguća misija je bila za gostujuće košarkaše da se snađu u Zvezdinom reketu. Brza igra u tranziciji iskorišćena je na pravi način, prvo fenomenalnom trojkom povratanika Luke Vildoze, a onda i polaganjem Ognjena Dobrića za prvu dvocifrenu prednost (23:11) i potpuni delirijum u Pioniru.. Okobo i Hol su prekinuli loš momentum za svoj tim i u finišu prve deonice uspeli da smanje zaostatak na minus sedam.

U drugoj četvrtini Zvezda nastavlja gde je stala. Trojkama je potpuno zatrpan koš gostiju. Nisu mašili ni Dobrić, ni Marković , a dve zaredom ubacio je Nedović, za opštu erupciju krcatog Pionira, koji je slavio veliku dvocifrenu prednost. Briljirala je Zvezda u ovom kvarartalu, odličnu igru bekovske linije pod košem su pratili Mitrović i Kuzmić, koji su brzo oveli domaćina na komotnih plus 15. Šuterska raspodija crveno belih bila je nagrađena odlično igrom u odbrani. Lazić i Petrušev su bili nezaustavljivi i sa linije 6.75, pa je Zvezda poluvreme završila sa čak devet ubačenih trojki i 18 poena viška (54:36).

Drugo poluvreme

Mini serijom od 5:0 Monako je krenuo u drugih 20 minuta, ali su Petrušev i Mitrović vrlo brzo stavili stvari na svoje mesto. Kontrola igre ponovo je bila na strani domaćina. Pretio je gost iz Monaka, ali crveno beli su prosto gospodarili Pionirom. Nisu dozvolili da se dvocifren višak istopi. Dobrić, Vildoza i Lazarević nastavili su sa trojkaškom paljbom, pa je ekipa Duška Ivanovića otišla je na ogromna 22 poena prednosti pred odlučujućih 10 minuta (72:50).

Ni gram nade nije ostavljen gostima u poslednjoj deonici. Zvezda je nastavila dominaciju i rutinski privela utakmicu kraju.

Boxscore

Crvena zvezda vs Monaco | crvenazvezdabeograd.com

Crveno bele očekuje paklen tempo u nastavku oba takmičenja. Već u nedelju Zvezda u Podgorici igra meč ABA Lige protiv Budućnosti i odmah nakon toga putuje u Kaunas na veoma važan meč Evrolige protiv direktnog konkurenta za playoff – Žalgirisa.