Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet posle pravog rolerkostera uspeli su da pobede mladu i poletnu ekipu Mege MIS koju je sjajno predvodio Nikola Topić, rezultatom 88:98 u okviru 11. kola ABA lige. Meč u dvorani sportova “Ranko Žeravica” na Novom Beogradu, pored pomenutog Topića, obeležili su Nemanja Nedović, Miloš Teodosić i Džoel Bolomboj.

Već na samom početku utakmice bilo je jasno da prvotimci Crvene zvezde nemaju ni svežinu ni energiju posle naporne evroligaške nedelje za nama u kojoj su crveno beli odigrali dve neizvesne utakmice sa nepovoljnim završetkom u Španiji.

To su igrači Mege maksimalno iskoristili u prvom kvartalu u kojem su kontrolisali ritam, koristili lošu odbranu Crvene zvezde i u dva navrata imali vođstvo od po sedam poena razlike.

Ipak, u drugoj četvrtini, izabranici Janisa Sferopulosa maksimalno su “stegli” u odbrani, Mega je napadački potpuno stala, a pozitivan napadački ritam crveno belima dali su, pre svih, Nemanja Nedović, te sveprisutni Miloš Teodosić i Džoel Bolomboj koji su definitivno jedina Zvezdina konstanta u dosadašnjem delu sezone. Domaćin svoje prve poene u drugom kvartalu postiže tek posle četiri minuta igre, tako da crveno beli odlaze na velikih +10, a poluvreme završavaju sa osam poena prednosti 48:40.

U drugom delu igre crveno beli su ponovo odbrambeno potpuno stali što je maksimalno iskoristio Nikola Topić, mladi košarkaš Crvene zvezde na pozajmici u Megi. U prvom poluvremenu naš najperspektivniji mladi igrač pogodio je samo 2 puta, ali se u nastavku igre potpuno oslobodio i na svoj konto dodao još 19 poena.

Prvi napad u drugom poluvremenu pripao je Crvenoj zvezdi. Mitrović je ponovo povećao razliku na +10 i potom sledi ogroman pad u igri. Domaćin je uspeo da serijom trojki i uz mnogo agresivniju odbranu napravi rezultatsku seriju od 12:2 i dođe do izjednačenja 52:52.

Ipak, igrači trenera Sferopulosa povremeno uspevaju da se rezultatski odlepe, ali Mega preokreće da bi u finalnu četvrtinu ušla sa dva poena viška (80:78).

Trojkom Topića Mega je povela sa 83:80, a zatim je naglo usledio pad u njihovoj igri. Zahvaljujući odličnom Dejanu Davidovcu, u pre svega odbrambenom delu, Crvena zvezda je povela sa 87:85, da bi trijumf timu sa Malog Kalemegdana obezbedio Miloš Teodosić svojom četvrtom trojkom na utakmici.

Nemanja Nedović postigao je 23 poena uz 6 skokova i 6 asistencija i nesumnjivo je MVP ovog duela. Pored njega Miloš Teodosić postigao je 21 poen i ostvario 5 skokova i 5 asistencija, dok je Džoel Bolomboj postigao 12 koševa i ostvario 5 skokova i napravio 4 blokade.

Crveno beli su tako ostali neporaženi i u 24. susretu ova dva kluba. Ovom pobedom košarkaši Crvene zvezde uspeli su ponovo da se osame na vrhu regionalne tabele sa skorom 10:1.

Game highlights

Izabranike Janisa Sferopulosa već u četvrtak očekuje evroligaški duel u “Štark Areni” protiv berlinske Albe, a potom i ne baš lako gostovanje Studentskom centru u Podgorici u okviru ABA lige.