Fudbaleri Crvene zvezde već drugi put su poraženi i to posle odigranih samo sedam kola Superlige Srbije. Ne sećamo se da se crveno belima tako nešto desilo na startu šampionata još od ere Vladana Milojevića. Na veoma nekvalitetnom terenu bolje su se snašli igrači Čukaričkog i slavili rezultatom 2:1 (1:0). Jedini strelac za Crvenu zvezdu bio je Žan Filip Kraso u 47. minutu sa bele tačke.

Nakon odigranog nepotpunog sedmog kola SLS-a Crvena zvezda se nalazi na drugom mestu sa osvojenih 15 bodova, četiri manje od prvoplasiranog TSC-a i dva boda više od trećeplasiranog Partizana koji je odigrao dve utakmice manje.

Zvezda je očigledno van forme i veliki broj igrača je mislima samo u Ligi šampiona. Trener Barak Bahar to mora podhitno da promeni obzirom da crveno bele, pored obaveza u najelitnijem evropskom fudbalskom klupskom takmičenju, očekuje i niz od nekoliko teških prvenstvenih utakmica od kojih je sledeći večiti derbi, jer je utakmica sa liderom TSC-om, koja je trebalo da se igra sledeći vikend na Marakani – odložena.

Što se samog meča na Banovom Brdu tiče, jedino što je vredno pomena su navijači Crvene zvezde koji su napravili sjajnu atmosferu i svih 90 minuta bez prestanka bodrili svoje ljubimce.

Prvo poluvreme

Igrači srpskog šampion tokom čitavog meča bili su smušeni i nikako nisu uspevali da se adaptiraju na čvrstu i ponekad preagresivnu igru domaćina. Bahar je promenio formaciju na startu utakmice. U zadnjoj liniji bili su Nedeljković, Dragović, Spajić i Rodić i čini se da je to prvi put otkako je na klupi izraelski trener da je Zvezda počela sa četiri igrača pozadi.

Ipak, ni to nije donelo rezultat obzirom da je domaćin u 24.minutu poveo posle velike greške Kingsa Kangwe na sredini terena, nakon čega je Uroš Spajić srušio Adetundžija u kaznenom prostoru za penal domaćoj ekipi. Siguran sa bele tačke bio je kapiten Čukaričkog Docić.

Zvezda je mogla do izjednačenja u samom finišu prvog dela igre, ali je viđen spektakularan promašaj novog centarfora crveno belih Endiaja koji je uspeo da, posle pasa Ivanića, promaši praznu mrežu sa nekih dva metra od gola domaćih.

Drugo poluvreme

U drugom delu igre Bahar menja formaciju, vrši izmene, u igri se pojavio prvi put Hvang te Kraso, kasnije i Katai i MIjailović, što je dovelo do brzog rezultata. U kaznenom prostoru domaćih srušen je Endiaj, sudija Miloš Milanović pokazuje na belu tačku, a siguran egzekutor Bio je Žan Filip Kraso.

Zvezdomanija | crvenazvezdabeograd.com

U narednom periodu Zvezda kreće na sve ili ništa i ostaje nepoznanica zašto VAR soba nije reagovala kada je u kaznenom prostoru domaćih srušen mladi Lučić koji je očigledno dobio udarac po stajnoj nozi.

Ipak, u svemu tome bolje su se snašli igrači Čukaričkog koji su ponovo zaigrali visoki presing i imali dve fantastične prilike od kojih je jedna završena udarcem u stativu.

Tačku na ovu utakmicu stavio je u 75.minutu Sanej Adetotundži koji je šutem sa nekih 20 metara prosto probušio rašlje golmana Crvene zvezde Glazera.

Nakon toga, nastavili su se jalovi napadi crveno belih koji do kraja meča nisu uspeli da stvore ozbiljniju priliku.

Kada se sve svede na kraju, dosta loša uvertira pred prvi meč Lige šampiona koju crveno beli igraju u utorak protiv evropskog šampiona Mančester Sitija.

Game Highlights
Game stats

Stadion: “FK Čukarički”.

Sudija: Miloš Milanović.

Strelci: Docić u 24. i Adetunji u 75. minutu za Čukarički, a Kraso u 48. minutu za Crvenu zvezdu.

Žuti kartoni: Vranješ, Stevanović, Tošić, Ivanović, Subotić, Samurović (Čukarički), Spajić, Bukari, Katai, Mijailović (Crvena zvezda).

Čukarički: Samurović, Stevanović, Vranješ, Subotić, Tošić, Sisoko, Docić (od 86. Kovač), Miladinović (od 62. Stanković), Nikčević (od 81. Rogan), Adetunji (od 86. Cvetković), Ivanović.

Rezerve: Filipović, Alinvi, Rogan, Sing, Endiaje, Ovusu, Stanković, Kovač, Kovačević, Adžić, Cvetković.

Crvena zvezda: Glazer, Spajić (od 46. Kraso), Dragović, Rodić, Nedeljković (od 46. Bukari), Kangva (od 46. Hvang), Stamenić (od 78. Katai), Ivanić, Olanjinka, Endiaje (od 70. Mijailović), Lučić.

Rezerve: Popović, Nikolić, Degenek, Điga, Milunović, Mijailović, Hvang, Bukari, Mitrović, Kraso, Katai.