Fudbaleri Crvene zvezde i ove sezone igraće u najelitnijem evropskom klupskom takmičenju. Oni su pred prepunom Marakanom savladali norveškog predstavnika Bode/Glimt rezultatom 2:0.

Crveno beli su izgubili u prvom duelu u gostima rezultatom 2:1, ali su u Beogradu nadigrali norveškog šampiona i ušli u najkvalitetnije evropsko klupsko takmičenje.

Golove za Crvenu zvezdu postigli su Bruno Duarte u 26. iz penala i kapiten Uroš Spajić u 59. minutu.

Tim iz Ljutice Bogdana tako je obezbedio čak osam mečeva u takmičenju koje će se igrati u novom, ligaškom formatu.

Trener srpskog šampiona Vladan Milojević odlučio je da od prvog minuta izvrši pritisak na poslednju liniju gostiju i to mu se isplatilo, jer su njegovi igrači lako dolazili do prilika protiv dosta bledog i na momente, fantastičnom atmosferom koju su napravili navijači Crvene zvezde, preplašenog protivnika.

Igrao se 26. minut kada je odbrambeni igrač Bodo Glimta neoprezno u svom šesnaestercu faulirao Milsona. Sudija Masu je bez razmišljanja dosudio penal, a Duarte je doveo svoj tim u vođstvo.

I u nastavku utakmice Crvena zvezda je stvarala prilike i kontrolisala ritam meča. Sve to se isplatilo u 60. minutu, kada je posle kornera kapiten Uroš Spajić udarcem glavom postigao drugi pogodak, gol vredan ligaške faze Lige šampiona.

Odmah nakon drugog gola domaći su prepustili posed rivalu, ali je bilo očigledno da Norvežani teško dolaze do kaznenog prostora protivnika, pa je i u tom periodu Zvezda stvorila mnogo više šansi iz kontra napada.

Četa Vladana Milojevića u potpunosti je iskontrolisala utakmicu i slavlje je moglo da počne…