Kakva utakmica! Meč dostojan TOP 8 plejofa Evrolige. Utakmica u kome su košarkaši Crvene zvezde Meridianbet, posle produžetka, savladali bivšeg šampiona Evrope u poslednjem kolu regularnog dela Evrolige. Crvena zvezda – Fenerbahče 91:89 (15:21, 26:18, 16:18, 22:22, (12:10).

Svu lepotu košarke u punom kapacitetu mogli smo sinoć da vidimo na parketu krcatog Pionira. Prava “muška” utakmica koju je na kraju prelomio magični Fakundo Kampaco. Šahovsko nadmudrivanje dva vrhunska trenera – Duška Ivanovića i Dimitrisa Itudisa i naravno još jedno diskutabilno suđenje evroligaških delilaca pravde.

Crvenu zvezdu je do pobede je predvodio Fakundo Kampaco sa 24 poena, 3 skoka i 3 asistencije. Pratio ga je Ognjen Dobrić sa 22 poena, dok je Luka Vildoza, koji se polako vraća u prepoznatljivu formu, meč završio sa 17 poena i 5 asistencija.

Ovo je bila peta pobeda u nizu crveno belih u Evroligi i sa ukupno 17 pobeda i isto toliko poraza Zvezda je ostvarila svoj najbolji učinak u ovom formatu kontinentalnog takmičenja. Učešće završavaju na 10. mestu i ostaje veliki žal za nekim utakmicama koje su mogle da budu dobijene.

KK Crvena zvezda | crvenazvezdabeograd.com
Tok utakmice

Košarkaši Crvene zvezde ponovo su na samom početku utakmice, što je već tradicija, dozvolili gostima da relaksirano uđu u meč. Sevale su trojke, Motli je bio nezaustavljiv, tako da su gosti stigli maltene do dvocifrene razlike.

Malo po malo crveno beli kreću sa, pre svega, dobrom odbranom i gosti na kraju prve deonice vode sa +6 (15:21).

U drugom kvartalu Zvezda stiže do izjednačenja trojkama Kampaca i Dobrića uz dirigentsku palicu Luke Mitrovića. I opet crveno beli staju. U igru ulazi Nemanja Nedović koji nerezonski šutira preko ruke za tri poena što je bio signal Dušku Ivanoviću da ga odmah vrati na klupu sa koje se nije vratio do kraja meča.

Fenerbahče ponovo dolazi blizu dvocifrene razlike, Zvezdin strateg uzima jedan, pa ubrzo i drugi tajmaut posle čega tim sa Malog Kalemegdana kreće uzlaznom putanjom, pravi seriju 10:0 i završava poluvreme sa prednošću od dva poena nakon trojke Kampaca u poslednjoj sekundi.

Sa mnogo manje oscilacija se igralo u drugom poluvremenu. Bila je to prava rovovska bitka.

Ušlo se u neizvesnu završnicu gde je Zvezda uspelavala da drži čvrstinu i u završnici pametnim faulom pošalje Motlija na liniju za slobodna bacanja, nakon čega je Kampaco pogodio za produžetke.

U produžetku košarkaški MesiFakundo Kampaco preuzima stvari u svoje ruke. Ključni detalj utakmice bio je kada je magični argentinac pogodio nestvarnu trojku preko Motlija i doneo Zvezdi ponovo najveću prednost od šest poena minut i po do kraja.

Na kraju, imao je Kalates šut za pobedu, ali nije bio precizan. Pobeda za delirijum u Pioniru.

Crveno bele nakon ovog susreta očekuju obaveze u ABA Ligi. U ponedeljak u Pioniru gostuje Split, a posle toga slede zaostali mečevi protiv Cedevite i Mornara.

Pratite nas na našoj Facebook  i Instagram stranici, kao i na Twitter nalogu.