U utakmici četvrtfinala Kupa Srbije fudbaleri Crvene zvezde su na stadionu Mladost u Kruševcu, posle boljeg izvođenja jedenaesteraca (4:2) savladali ekipu domaćeg Napretka. U regularnom delu susreta rezultat je bio 0:0. Crveno beli su se tako našli u polufinalu našeg najmasovnijeg takmičenja.

Mučno je bilo u Kruševcu od samog početka utakmice. Zašto i zbog čega ovaj duel nije bio odložen u danu kada se desila jedna od najvećih tragedija u posleratnoj istoriji Srbije, kada je u Beogradu izgubljeno osam malih života, kada je na svom radnom mestu ubijen čovek koji je svojoj porodici donosio hranu na sto, jasno je samo ljudima iz krovne fudbalske organizacije.

Delije su u toku dana saopštenjem jasno stavili do znanja da neće prisustvovati ovom četvrtfinalu, tako da je čitava utakmica odigrana u veoma lošoj atmosferi.

Čitava ova situacija odrazila se i na učinak fudbalera na terenu. Svi kao da su jedva čekali kraj. Fudbaleri Crvene zvezde jesu bili agilniji, želeli su pobedu, ali blok koji su postavili kruševljani nije probijen za 90 minuta igre.

Najbolju šansu crveno beli su imali u 87. minutu kada je Mirko Ivanić, iskosa sa leve strane, razantnim šutem zatresao stativu.

Nakon isteka devedesetog minuta igre pristupilo se izvođenju jedenaesteraca gde je zvezdin kapiten Milan Borjan odbranio dva šuta domaćina, dok su za crveno bele pogodili Rakonjac, Azarov, Mijatović i Bukari.

Milan Borjan | FK Crvena zvezda | crvenazvezdabeograd.com
Game stats

Stadion: “Mladost”, Kruševac.

Sudija: Milan Mitić.

Penali: Rakonjac (pogodak), Šarić (pogodak), Azarov (pogodak), Kerkez (promašaj), Ivanić (promašaj), Đeković (promašaj), Mijatović (pogodak), Putinčanin (pogodak), Bukari (pogodak).

Žuti kartoni: Đeković, Bastajić (Napredak), Katai, Mitrović (Crvena zvezda).

Napredak: Petrić, S. Jovanović, Kerkez, Đeković, Vukajlović, Putinčanin, Krstić, Bastajić, Ljubomirac (od 72. Laban), Šarić, Čečarić (od 52. Zogović).

Rezerve: Savić, Prijović, Zogović, Pantić, Laban, Mršić, Rusnup, Projić, Matić, Bolha, Đ. Jovanović.

Crvena zvezda: Borjan, L. Nikolić, Eraković, Dragović (od 89. Milunović), Azarov, Mijailović, Kangva (od 46. Ivanić), Katai (od 72. Mijatović), Bukari, Mitrović (od 72. Prucev), Rakonjac.

Rezerve: Vasiljević, Vigo, Milunović, Spajić, Rodić, Srnić, V. Nikolić, Ivanić, Mituljikić, Prucev, Mijatović.