Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet savladali su ekipu SC Derbija rezultatom 83:81 (15:21, 15:19, 19:24, 34:17) u prvoj utakmici četvrtfinala ABA liga plejofa…

Kao da se ne radi o odlučujućim ovosezonskim utakmicama, što se regionalne lige, tiče potpuno nezainteresovano i lenjo su na parket beogradske Arene izašli izabranici Janisa Sferopulusa.

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet dozvolili su gostima da budu u prednosti pune tri i po četvrtine. Razlika u korist ekipe iz Podgorice u pojedinim momentima bila je i +18 (38:56). Crveno beli su, u nedostatku veće kreativnosti, u toku susreta ispalili čak 38 trojki od čega je 12 prošlo kroz obruč gostiju.

U tim momentima usledila je i reakcija navijača, kojih je sinoć u Areni bilo nešto više od 3000, koji su svoje nezadovoljstvo prikazanom igrom ispoljili skandiranjem “Uprava napolje”…

I kada se činilo da je prva utakmica ovosezonskog plej-ofa izgubljena, usledio je veliki preokret Crvene zvezde u završnici.

Na početku poslednje četvrtine crveno beli prave seriju od 10:2, a nedugo zatim i novu od 12:2 za izjednačenje (74:74).

Nemanja Nedović, kome tokom čitavog susreta gotovo ništa nije polazilo za rukom, postiže osam poena, a potom je minut i po pre kraja Adam Hanga pogodio trojku za prvo vođstvo domaćih na utakmici (80:77).

Trojke za preokret

Ispostavilo se da je tada i prelomljena utakmica i Zvezda je uspela da dođe, mnogo teže nego što se očekivalo, do pobede i vođstva u seriji od 1:0.

Najbolji i najefikasniji igrač Crvene zvezde bio je Miloš Teodosić sa ubačenih 17 poena i ostvarenih 8 asistencija. Dvocifreni su još bili Mitrović sa 14 te Davidovac i Nedović sa 13 poena.

Sinoć na klupi nije bilo mesta za Tobija, Lazarevića i Smarta, a nadamo se da će Nikola Topić vrlo brzo zauzeti svoje mesto u startnih 12.

Revanš utakmica igra se narednog ponedeljka (22.april) od 18.30 časova u Podgorici, a ukoliko SC Derbi trijumfuje, majstorica je na programu 26. aprila u Beogradu.

Alarm je upaljen i pred grčkim stručnjakom je sedam dana napornog rada da uvede ekipu u pobednički ritam.