Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet ostvarili su petu evroligašku pobedu. Oni su, pred ponovo prepunom Štark Arenom, u okviru 14. kola Evrolige savladali ekipu berlinske Albe rezultatom 85:71 (25:22, 26:20, 20:11, 14:18). Blistali su sinoć, pre svih Nemanja Nedović (MVP utakmice) sa postignutih 20 poena i Rokas Giedraitis koji je bio nemilosrdan protiv svog bivšeg kluba sa ubačenih 19 poena.

Ovom, petom pobedom, izabranici Janisa Sferopulosa došli su do trenutno 14. mesta evroligaške tabele.

U utakmici u kojoj je Zvezda bila pod imperativom moranja da pobedi i neugodne tradicije koju ima sa ekipom iz Berlina najzad je bilo sve kako treba. Crveno beli su od početka pa do samog kraja potpuno iskontrolisali ovaj duel.

U prvoj četvrtini Alba je kako tako držala korak sa crveno belima. Ipak malo po malo Zvezda odlazi na opipljiviju prednost. U periodu kada je Crvena zvezda povela sa tri poena razlike (16:13), pa sve do +9 (31:22) loptu kroz obruč ubacivali su isključivo Miloš Teodosić i Rokas Giedraitis.

Igralo se na mahove u drugom kvartalu, gosti su dva puta uspevali da odbiju napad crveno belih koji su želeli da već tada prelome meč. Došla je Alba i do -1 (35:34) ali vrlo brzo je tim sa Malog Kalemegdana, ovog puta zahvaljujući Šabazu Nejpiru i fenomenalnom Nemanji Nedoviću došla i do dvocifrene razlike.

Na poluvreme se otišlo sa prednošću crveno belih od devet poena razlike (51:42).

Zvezda je u drugo poluvreme ušla, kao i čitave sezone od kada je na klupi Janis Sferopulos, maksimalno ozbiljno. Stegli su crveno beli odbranu, protivnik je pročitan do detalja i brzopoteznom napadačkom sekvencom najboljih igrača na utakmici Nedovića i Giedraitisa stigla do velikih 59:42. Utakmica je tada i prelomljena u korist šampiona Srbije.

Do kraja je bilo i povremenih opuštanja, ali je i u jednom momentu bilo i čitavih 20 poena razlike kada je Davidovac pogodio trojku za 79:59.

Do kraja susreta nije bilo većih trzavica, tako da su crveno beli mirno priveli meč kraju i slavili sa 14 poena razlike (85:71).

Full Time
crvenazvezdabeograd.com

Nemanja Nedović pored ubačenih 20 poena imao je i 5 asistencija. Rokas Giedraitis je uz postignutih 19 poena ostvario i 5 skokova. Pored njih dvojice Miloš Teodosić postigao je 12 poena uz 4 skoka i 5 asistencija, Dejan Davidovac postigao je 10, a Šabaz Nejpir 9 poena uz 3 asistencije.

Ostvarena je veoma važna pobeda protiv fenjeraša ovogodišnje Evrolige. Crveno bele sada očekuje duplo kolo naredne nedelje kada u Beograd stiže, ove sezone neprikosnoveni Real Madrid, a potom sledi “gostovanje” ekipi Makabija koji svoje utakmice igra u beogradskom Pioniru.

Pre toga Crvena zvezda u okviru ABA lige, u subotu, gostuje Studentskom centru u Podgorici.