Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet savladali su u okviru 27. kola Evrolige aktuelnog šampiona Evrope, ekipu Anadolu Efesa, rezultatom 94:75 (20:25, 29:20, 19:22, 26:8).

U sjajnoj atmosferi prepunog Pionira prisustvovali smo neizvesnom meču do poslednje deonice kada su crveno beli predvođeni maestralnim Fakundom Kampacom ubacili u “petu brzinu” i apsolutno nadigrali renomiranog protivnika.

MVP meča bio je argentinski plejmejker Fakundo Kampaco (22p, 6ass), Ognjen Dobrić ubacio je 15 poena, Luka Mitrović i Ben Bentil dodali su po 10 poena, dok je Nemanja Nedović “stao” na 9.

Ipak ovo sinoć bila je velika timska pobeda u kojoj se u svakom trenutku znalo ko, šta i kako radi. Svaki igrač koji je izašao na parket beogradske katedrale košarke dao je svoj puni doprinos i u odbrambenom i u napadačkom delu utakmice. Jasno postavljeni zadaci i odlično raspoređeni minuti, te odlično odrađen skauting stručnog štaba doveli su do konačnog rezultata i krajnjeg cilja – a to je pobeda.

Crveno beli su dosta lenjo otvorili utakmicu i time protivniku dozvolili rano vođstvo (9:17). Od tog trenutka Ognjen Dobrić pokreće ekipu sa ubačenih devet uzastopnih poena, što je donelo da sa nešto manjim zaostatkom Crvena zvezda završi prvu deonicu (20:25).

KK Crvena zvezda | crvenazvezdabeograd.com

Zvezda u drugu četvrtinu meča ulazi dosta bolje. Fakundo Kampaco pokreće svoju ekipu što je rezultiralo da napad bude odličan. Krajnji rezultat bio je da su crveno beli u ovom segmentu igre ubacili čak 29 poena. Na poluvreme se otišlo sa prednošću tima sa Malog Kalemegdana (49:45).

Drugo poluvreme je počelo odlično po našu ekipu koja je preko Dobrića i Kuzmića stigla do dvocifrene prednosti (55:45). Efes je ipak imao odgovor na ovo, te je u nastavku bio dosta bolji, a krajem deonice je čak uspeo da preokrene rezultat (66:67). Crveno beli su pred poslednjih 10 minuta imali poen prednosti 68:67.

Prava rapsodija naše ekipe viđena je u poslednjoj deonici gde su crveno beli košarkaši nošeni fenomenalnom atmosferom koju su napravili navijači Zvezde, totalno nadigrali goste iz Istanbula. Pri rezultatu 68:70 Zvezda pravi seriju 15:2 kojom dolazi do ubedljivog vođstva (83:72). Velika prednost je do kraja meča dodatno povećana te otišla na krajnjih +19 koji u krajnjem nekom ishodu mogu biti i odlučujući za prolaz u TOP-8.

Novi meč crveno beli igraju već u petak u okviru 28. kola Evrolige, protivnik je ekipa Panatinaikosa u Atini.

Zvezdomanija | crvenazvezdabeograd.com

One thought on “Najzad pobeda i to kakva ! Šampion Evrope ispraćen sa +19 | Zvezda – Efes 94:75”