U uzavreloj atmosferi beogradskog Pionira košarkaši Crvene zvezde Meridianbet savladali su ekipu Partizana u trećoj utakmici finalne serije ABA lige. Rezultat na kraju bio je 91:78, a ovako je izgledalo po četvrtinama: 19:21, 19:20, 24:18, 29:19.

Do pobede crveno bele vodili su Filip Petrušev (16p, 5sk), Luka Mitrović (16p, 7sk), Nemanja Nedović (19p, 2ass) i Luka Vildoza (14p, 5ass, 4 ukradene lopte). Kompletnu statistiku sa meča možete pogledati OVDE.

Meč je počeo sa ozbiljnim zakašnjenjem od pola sata obzirom da su prilikom zagrevanja gostujući igrači iz dela publike gađani tvrdim predmetima, te su košarkaši Partizana odlučili da napuste parket dvorane “Aleksandar Nikolić”. Iako su sa Malog Kalemegdana danima apelovali na navijače da navijaju fer i korektno, deo njih nije mogao da se suzdrži na sitne provokacije gostiju, te se sinoć i danas više piše o “neregularnim” uslovima Pionira, nego o samoj utakmici i tako fokus sa ove vrlo važne pobede Crvene zvezde premestili u domen žutog novinarstva. Pretpostavljamo da će u utorak, kada se bude igrala četvrta finalna utakmica, biti slična situacija i da će neko jedva čekati da isprazni halu, ovim putem i mi apelujemo da se suzdržimo od bilo kakvog nedoličnog ponašanja. U ovj utakmici, posebno u drugom poluvremenu, dokazalo se koliko je klasična navijačka podrška bitna u ovakvim utakmicama. Zato pamet u glavu.

Od prvog minuta igralo se koš za koš, dva tima su se često smenjivala u vođstvu i delovalo je da će duel biti odlučen u samom finišu. Ponovo su crveno beli zaigrali za “koš manje”, što je opet unelo nervozu u naš sastav. Ponovilo se loše izvođenje slobodnih bacanja i ispodprosečan šut za tri poena. Ipak, zahvaljujući dosta čvrstom igrom, pre svega pod obručem, crveno beli su malo po malo lomili večitog rivala, koji upada u velike probleme sa ličnim greškama i ogromnim brojem izgubljenih lopti.

Na poluvreme se ipak otišlo sa prednošću gostujuće ekipe 38:41.

Ulazak u drugo poluvreme košarkaša Crvene zvezde bio je furiozan. Kao što smo i pisali i analizirali predhodnih dana, Partizan jeste napadački veoma potentan, ali odbrambeno itekako porozan. Prepoznao je to Duško Ivanović, maksimalno skratio rotaciju i na krilima raspoloženih Mitrovića, Petruševa, Nedovića i Vildoze potpuno slomio otpor večitog rivala.

Krajem treće četvrtine crveno beli odlaze na +7, da bi sredinom poslednjeg kvartala utakmica bila prelomljena i to nakon trojki Lazića i Vildoze kada tim sa Malog Kalemegdana stiže do dvocifrene prednosti i koja je održavana do samog kraja ovog duela.

U utorak, od 19 časova na istom mestu, čeka nas četvrti meč i finale br.2 za košarkaše Crvene zvezde. Recept za pobedu viđen je sinoć. Na našim momcima je samo da ga, hladne glave, primene i tako obezbede veliko finale u “Štark Areni” koje bi se igralo već u četvrtak.

Pratite nas na našoj Facebook  i Instagram stranici, kao i na Twitter nalogu.