Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet savladali su ekipu Valensije rezultatom 82:64 (11:12, 28:18, 22:19, 21:15) u okviru 24. kola Evrolige…

Odigrali su košarkaši sa Malog Kalemegdana možda i najzreliju utakmicu ove sezone u Evroligi. Iako je bilo bojazni da će se velika potrošnja prouzrokovana abaligaškim večitim derbijem, odigranom samo pre dva dana, itekako odraziti na svežinu i raspoloženje ekipe, do toga nije došlo.

Izabranici Janisa Sferopulosa od prvog, pa do poslednjeg minuta u potpunosti su iskontrolisali tok utakmice.

Posle nešto sporijeg početka i završenog prvog kvartala sa minimalnim brojem poena (12:11 za gostujuću ekipu) i bez neke velike potrošnje, u drugoj deonici motore je upalio, ko drugi, Miloš Teodosić i u potpunosti razigrao ekipu. Crvena zvezda je u ovom periodu postigla čak 28 poena, od čega je najbolji srpski plejmejker svih vremena ostvario 4 asistencije i postigao dve trojke. U 16. minutu crveno beli stižu i do velikih +16 (31:16), ali definitivno tu je za goste bio kraj.

KK Crvena zvezda | crvenazvezdabeograd.com

Pokušali su igrači Valensije da se vrate početkom drugog poluvremena, došli i do -6, ali na scenu stupa Nemanja Nedović koji je za samo 6 minuta trojkama zatrpao koš gostiju i postigao neverovatna 24 poena za lagodnih +14 (56:42).

Očekivalo se da će igrači trenera Aleksa Mumbrua u poslednjoj deonici pokušati da učine nešto više, ali fanatičnom odbranom i mini sekvencom Džavontea Smarta od 7 poena crveno beli su odbili taj nalet, da bi meč završili sa ubedljivih 18 poena razlike (82:64).

Ono što posebno može da hrabri grčkog stručnjaka je činjenica da je Zvezda u usponu forme. Pored gore pomenute dvojice, zapažene role imali su i probuđeni Majk Tobi i Dejan Davidovac, dok su standardno dobri bili Bolomboj, Hanga i Giedraitis.

Game highlights

Nemanja Nedović je sa 27 poena bio najefikasniji igrač crveno belih i ovo mu je bio najbolji učinak ove sezone u Evroligi. Bek crveno belih imao je šest ubačenih trojki iz sedam pokušaja i 2 od 5 za dva. Uz njega sa dvocifrenim učinkom bio je samo još Majk Tobi sa postignutih 11 poena i ostvarena 4 skoka, dok je Miloš Teodosić uz svojih 6 poena ostvario i sedam asistencija.

Crvena zvezda je sada na skoru od 10 pobeda i 14 poraza i dalje drži odškrinuta vrata plej-ina. Potvrdu dobre forme crveno beli imaće priliku da pokažu već u petak 2. februara od 20 časova kada u Areni gostuje drugi španski gigant – Barselona.