U tunel, u tunel…. orilo se Marakanom po završetku utakmice osmog kola Superlige između Crvene zvezde i TSC-a u kojoj su obe ekipe postigle po gol i tako podelie plen. Veliko nezadovoljstvo prikazanim, u jednoj od najvažnijih prvenstvenih utakmica, ekipe koju sa klupe predvodi Barak Bahar, tinjalo je na tribinama Marakane i tokom utakmice, ali je kulminiralo jasnim porukama sa Zvezdinog severa koji su svoje ljubimce bez želje za pozdravom otpratili direktno u tunel.

Jalova je bila Zvezda tokom čitavih 90 minuta meča. Trener gostiju Lazetić postavio je visoki blok na svom delu terena koji je odolevao tokom čitavog meča sve do pred sam kraj kada je Katai doneo nadu navijačima Crvene zvezde da će se ova utakmica ipak rešiti u korist srpskog šampiona. Ipak, u smiraj susreta, ponovo je zakazala Zvezdina odbrana i gosti su došli do izjednačujućeg pogotka.

U prvom poluvremenu Zvezda je napadala ali bez rezultata a videli smo i po jednu stopostotnu šansu na obe strane. Ista slika i u drugom delu susreta. Napadi Zvezde završavali su se negde pred šesnaestercem gostiju izgubljenom loptom ili neupotrebljivim centaršutom.

Ipak u 84.minutu pogodak za crveno bele. Na centaršut sa desne strane u kazneni prostor TSC-a, loše je odreagovao golman gostiju Simić, koji loptu boksuje direktno na nogu Mijatoviću, ovaj šutira sa nekih sedam metara, Simić brani ali lopta se od stative odbija tačno na glavu Aleksandra Kataija koji sa dva metra pronalazi put do mreže za 1:0 i veliku radost svih na Marakani.

Da je trener TSC-a Lazović napravio prave izmene ispostavilo se u nadoknadi vremena. Rezervisti Milovanović i Đakovac, koji su u igru su ušli u 77. minutu, iskreirali su izjednačenje. Milovanović je najviši u skoku na dvadesetak metara od Glazerovog gola, spušta loptu glavom do Đakovca zaboravljenog od defanzivaca crveno belih u kaznenom prostoru, koji potom posle dva koraka preciznom dijagonalom loptu šalje u dalji ugao za 1:1.

Zvezda je tako napravila još dva koraka unazad u odnosu na prvoplasirani Partizan koji sada na tabeli Mozzartbet Superlige Srbije ima prednost od šest bodova.

Crvena zvezde sledeći susret igra u subotu protiv Radnika na stadionu “Rajko Mitić”.

Pratite nas na našoj Facebook Instagram stranici, kao i na Twitter TIKTOK nalogu.