Košarkaši Crvene zvezde Meridinbet poraženi su u utakmici 26.kola Evrolige od minhenskog Bajerna rezultatom 87:80 (19:23, 22:15, 11:18, 35:24).

Čitavu utakmicu igrači Crvene zvezde odigrali su u neverovatnom grču, gubili na poluvremenu (41:38), uspeli da se vrate u meč, odigrali sjajnih 7 minuta treće deonice, kada domaćin bukvalno nije mogao da pogleda koš i imali plus 9 sredinom poslednje četvrtine (66:75). Nakon toga usledio je neverovatan pad koncentracije, energije i potpuni raspad sistema koji su bavarci oberučke prihvatili i ubacili, neverovatnih 21 poen, dok su crveno beli do kraja meča uspeli da daju samo pet poena.

Fakundo Kampaco, na svom debiju za Beograđane u Evroligi, sigurno se po dobrom neće sećati ove utakmice.

KK Crvena zvezda | crvenazvezdabeograd.com

Potpuno je podbacila centarska linija sa izuzetkom Luke Mitrovića, a dokaz da je našim igračima nedostajalo koncentracije su i podaci da je šut za dva poena bio na 45% (15/33) i da je odnos u skokovima bio 40:33 u korist ekipe iz Nemačke. Promašeno je i 6 slobodnih bacanja.

Najefikasniji i najagilniji u Zvezdi bili su Vildoza (18p, 5ass), Kampaco (16p, 7ass), Nemanja Nedović (15p, 4ass) i Filip Petrušev (10p, 4sk).

Crveno beli su tako ostali na skoru od 11 pobeda i zavisno od večerašnjih rezultatata videćemo da li još postoji neka nada za TOP 8 Evrolige.

Sledeći meč igra se u Pioniru protiv Efesa 8.marta u 20:30.