Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet, lakše nego što se očekivalo, u zaostalom meču 3.kola ABA Lige, savladali su Cedevita Olimpiju rezultatom 70:84 (10:19, 20:24, 22:23, 18:18).

Briljantnu partiju pružio je Nikola Ivanović koji je za nepnih 29 minuta provedenih u igri postigao 29 poena i ostvario 5 asistencija i 3 ukradene lopte, čime je ostvario rekord karijere od kada igra u regionalnoj ligi. Popularnog Džonija pratili su Ognjen Dobrić sa 12 poena, Filip Petrušev sa takođe ubačenih 12 poena i Luka Mitrović sa 10.

Iako lišeni argentinskog dvojca KampacoVildoza, izabranici Duška Ivanovića maksimalno motivisano su ušli u meč. Petorka Lazić, Ivanović, Nedović, Kuzmić i Petrušev domaćinima nije dala ni promil šanse. Vrlo brzo na semaforu je pisalo neverovatnih 17:0 u korist srpskog i regionalnog šampiona. Domaći tim je svoje prve poene upisao 3:37 pre kraja prve deonice.

Game highlights
KK Crvena zvezda | crvenazvezdabeograd.com

Do kraja poluvremena košarkaši Crvene zvezde rutinski su čuvali rezultatsku prednost tako da se na odmor otišlo sa 13 poena prednosti (43:30).

U drugom delu domaćin je pokušao da se rezultatski priključi, ali gledali smo potpuni dominaciju beograđana do kraja utakmice.

Meč u Stožicama pratio je veliki broj navijača Crvene zvezde, a među njima se izdvojilo jedno veliko ime – Luka Dončić.

Photo gallery

Crveno beli su se danas u toku dana vratili za Beograd gde kreću pripreme za prvi meč plejofa ABA Lige koji će se odigrati u petak 28. aprila od 20 časova. Protivnik Crvenoj zvezdi u hali Pionir je ekipa Zadra.

Pratite nas na našoj Facebook  i Instagram stranici, kao i na Twitter nalogu.