Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet poraženi su u utakmici 33. kola Evrolige od ekipe Olimpijakosa rezultatom 86:89 (14:23, 25:19, 25:21, 22:26)…

Na oproštaju od Evrolige u Beogradu, u spektaklu kakav je i najavljivan, videli smo odličnu košarkašku predstavu, veliku borbu i neizvesnost do samog kraja. Ipak, gosti su uspeli da obezbede prednost u samom finišu utakmice i i upišu 21. trijumf ove sezone.

Gostujući sastav je nešto bolje ušao u meč. Stekli su atinsko crveno beli ranu prednost, pa su ih domaći igrači konstantno jurili. Međutim, niti u jednom trenutku izabranici Janisa Sferopulosa nisu pomišljali na predaju.

Iako je rezultat posle prvih 10 minuta igre u Beogradskoj Areni bio 14:23, već tokom druge četvrtine košarkaši Crvene zvezde pokazali su želju, upornost i ogroman talenat, a sve je to rezultiralo smanjenjem zaostatka na svega tri poena, koliko je bilo posle prvog poluvremena (39:42).

Tokom treće četvrtine domaći sastav se potpuno razigrao – pogađali su skoro svi i skoro sve. Tri trojke Nemanje Nedovića i odlično snalaženje Džoela Bolomboja pod košem jeste ono što je okrenulo tok utakmice. Kao šlag na tortu došla je trojka Miloša Teodosića na pet sekundi do isteka 30. minuta igre, kojom je Zvezda prešla u vođstvo (64:63).

Vodila se velika borba u poslednjoj četvrtini, igralo se po principu “koš za koš”, ali su gosti ipak na kraju uspeli da se bolje snađu u samoj završnici meča i iz Beograda odu sa novim trijumfom.