Fudbaleri Crvene zvezde sigurnim korakom nastavljaju ka odbrani titule prvaka Srbije. Oni su u okviru 29.kola Superlige Srbije, u dosta zanimljivom i otvorenom meču, savladali ekipu Spartaka iz Subotice rezultatom 4:1.

Strelci za aktuelnog šampiona Srbije bili su Osman Bukari u 7.minutu, Kings Kangwa u 55.minutu i Aleksandar Katai dva puta u 23. i 82.minutu. Jedini strelac za domaću ekipu bio je japanac Šimura u 8.minutu utakmice.

Kao i u predhodnim duelima, crveno beli su malo opuštenije ušli u utakmicu tako da je posle samo osam minuta igre na semaforu pisalo 1:1. Nakon izjednačujućeg gola domaćina fudbaleri Crvene zvezde podigli su nivo igre i koncentracije, tako da je do kraja utakmice na terenu postojao samo jedan tim.

Zvezda je prvi deo igre završila sa prednošću od 2:1 nakon gola Kataia iz jedenaesterca, da bi u drugom poluvremenu videli sjajne pogotke, pre svega Kingsa Kangwe koji je pravom “raketom” pocepao mrežu domaćeg čuvara mreže, a potom i savršen slobodan udarac Aleksandra Kataia za konačnih 4:1.

Trener Miloš Milojević napravio je određene promene u sastavu, tako da u Suboticu nisu pošli ni Aleksandar Pešić, kao ni Guelor Kanga. Šansa je pružena Prucevu od samog starta, kao i Marku Rakonjcu.

Pored Aleksandra Kataia, ponajbolji igrač crveno belih bio je standarndni i tihi momak Srđan Mijailović koji je potpuno iskontrolisao sredinu terena.

0:1 | Osman Bukari | 7.minut
FK Crvena zvezda | crvenazvezdabeograd.com
1:1 | Shimura | 8.minut
1:2 | Aleksandar Katai | 23.minut
1:3 | Kings Kangwa | 55.minut
1:4 | Aleksandar Katai | 82.minut

Crveno beli su ovom pobedom došli do cifre od 79 osvojenih bodova, tako da malo nedostaje da i matematički ekipa Miloša Milojevića obezbedi još jednu titulu prvaka države.

Nekog vremena za odmor baš i nema, obzirom da fudbalere Crvene zvezde već u nedelju očekuje novi izazov kada na Marakanu stiže kragujevački Radnički.

Game stats

Stadion: “Gradski stadion u Subotici”.

Sudija: Danilo Nikolić.

Strelci: Šimura u 9. minutu za Spartak, a Bukari u 7, Katai u 23. (iz jedanaesterca) i 82. i Kangva u 55. minutu za Crvenu zvezdu.

Žuti kartoni: Šimura (Spartak), Kangva, Vigo (Crvena zvezda).

Spartak: Dubljanić, Dunđerski, Bogićević, Ostojić, Vitorović, Ado (od 71. A. Đurasović), Šimura, Tošeski (od 62. Šimura), Todoroski (od 62. Bureković, a od 81. A. Đurasović), Srećković, Hrstić (od 81. Abraham).

Rezerve: Bursać, Manojlović, Abraham, Bureković, Emsanga, Simin, Tumbasević, Vidović, A. Đurasović, A. Đurasović.

Crvena zvezda: Borjan, Vigo, Eraković, Dragović (od 65. Leković), Rodić (od 73. L. Nikolić), Mijailović, Kangva, Katai, Bukari (od 83. Mituljikić), Prucev (od 65. Ivanić), Rakonjac (od 73. Mitrović).

Rezerve: Vasiljević, L. Nikolić, Leković, Srnić, Kanga, Ivanić, Mituljikić, Mitrović, Mijatović.