Fudbaleri Crvene zvezde su na poslednjoj proveri na pripremama u Turskoj savladali ekipu Austrije Luštenau rezultatom 3:2. Strelci za naš tim bili su Kangva, Leković i Mitrović.

Rotirao je Milojević i danas, u želji da svi fudbaleri dobiju minutažu i pokušaju da se izbore za mesto u timu protiv Vojvodine, za utakmicu zakazanu 4. februara. Nije bilo puno uzbuđenja u prvih 20 minuta meča, osim što je svaki kontakt Kataija sa loptom bio pretnja po rivala, a njegove kombinacije sa Ibrahimom bile su glavno oružje Zvezde. Upravo takva situacija viđena je u 20. minutu kada se Ibrahim našao u dobroj poziciji i želeo da pruži loptu za Kataija koji je utrčavao na drugoj stativi, ali nije uspeo naš Magiko da to stigne.

Ipak, stigla je ekipa Austrije do prednosti u 26. minutu kada je Dijabi posle kontakta sa Vigom ostao da leži u kaznenom prostoru, a arbitar pokazao na belu tačku, što je faulirani fudbaler uspeo da iskoristi i matira Vasiljevića. U stilu plejmejkera je Pankov, dva minuta kasnije, poslao loptu iza leđa odbrane za Kataija, čiji je udarac dobro odbranio Helac. Nije se tu Zvezda zaustavila, pa je minut kasnije Prucev posle solo prodora pokušao da pogodi dalji ugao, međutim, nije bio precizan.

Kao da je Zvezda ubacila u veću brzinu, pa se maltene u svakom napadu dešavalo nešto opasno ispred Helcovog gola. Greška odbrane Austrije dovela je do udarca Kataija iz dotrčavanja sa desetak metara, ali je golman rivala uspeo da odbrani, posle čega smo i dva puta iz kornera zapretili. Mogao je i Nikolić da poravna rezultat u 35. minutu, zapravo je udarcem uspeo da matira Helca, ali je Dos Santos sa gol linije poslao loptu u korner.

FK Crvena zvezda | crvenazvezdabeograd.com

Konačno je odbrana Austrije kapitulirala u 40. minutu i to nakon neverovatnog presinga našeg tima. Stisli su naši ofanzivci kapitena rivala Maka koji je dodao loptu do Pruceva, a on potom odigrao za Kingsa Kangvu koji je bio uspešniji od Helca u situaciji “jedan na jedan”.

Brzo je Zvezda došla do preokreta, a igrao se 47. minut kada je Stefan Leković upisao prvenac u dresu našeg kluba. Centrirao je Kanga sa desnog boka, a mladi štoper se dobro pozicinirao između dvojice defanzivaca gostiju i glavom matirao Helca. Odlično igra Prucev na aktuelnim pripremama, i velika je šteta što njegova dva “lažnjaka” iz 50. minuta kada je nadmudrio čitavu odbranu Austriju, nisu završila u mreži, već je praktično pogodio Hugoneta koji je već bio na zemlji.

Kao da nas je inicijativa i to što se rival orijentisao na odbranu potpuno uspavalo, pa su tako fudbaleri Austrije izjednačili u 53. minutu preko dobre kontre i realizacije Genuša.  Mogao je rival da dođe do potpunog preokreta svega šest minuta kasnije kada je Gedikli pogodio stativu. Prvo uzbuđenje posle dužeg vremena mirnije igre, viđeno je u 78. minutu kada je Kanga gađao sa distance, ali pored stative.

Ipak, Crvena zvezda je u finišu došla do trijumfa i to posle dobre reakcije Nikolića koji je presekao dodavanje, da bi potom Mijatović fantastično proigrao Stefana Mitrovića, a njegov parnjak iz napada, zakucao loptu u gol i stavio tačku na meč.

Stadion: “SC Kalista”, Antalija, Turska.

Strelci: Kangva u 40, Leković u 47. i Mitrović u 81 minutu za Crvenu zvezdu, a Dijabi u 26. (iz jedanaesterca) i Genuš u 53. minutu za Austriju.

Crvena zvezda: Vasiljević, Vigo (od 46. L. Nikolić), Leković, Pankov (od 65. Milunović), Srnić, Sanogo (od 68. Mijailović), V. Nikolić (od 68. Motika), Kangva (od 46. Kanga), Prucev (od 65. Mitrović), Katai (od 46. Mituljikić), Ibrahim (od 65. Mijatović).

Austrija: Helac, Hugonet, Mak, Dos Santos, Genuš, Surdanović, Tifenbah, Gmajner, Dijabi, Gedikli, Čeukua.

Igrali su još: Širl, Berger, Grujičić, Taudeu, Kung, Turkmen, Kudusu, Rejn, Bačić, Graber, Fridrikas, Kos.