Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Železničara iz Pančeva rezultatom 2:1 (1:0), u okviru 10. runde Superlige Srbije…

Pred nešto više od 8000 navijača na tadionu “Rajko Mitić” strelci za Crvenu zvezdu bili su Vanja Drkušić, kome je ovo ujedno bio i prvenac u crveno belom dresu, u 33. i Luka Ilić u 70. minutu. Za goste iz Pančeva pogodio je Eze u 60.minutu susreta.

Trener Vladan Milojević pošteno je promešao prvih jedanaest. Na terenu su se našli igrači koji su imali manji učinak na večitom derbiju, ili ga nisu uopšte odigrali. pa samim tim nismo uživali u nekoj tečnoj igri domaćina. Ipak, Crvena zvezda je maksimalno držala posed i potpuno kontrolisala čitav tok utakmice.

CRVENA ZVEZDA OUT OF CONTEXT |  crvenazvezdabeograd.com

Crvena zvezda je od početka nametnula svoj ritam, dok je ekipa Železničara odmah stala u defanzivni blok koji je pukao u 33. minutu.

Elšnik je izveo korner, a najviši u skoku bio je Drkušić i udarcem glavom zatresao mrežu Pančevaca.

1:0 | Vanja Drkušić 33’

Mogla je Zvezda na odmor i sa dva gola prednosti. U prvom minutu zaustavnog vremena Jegor Prucev je izmešao odbranu gostiju, ušao u šesnaesterac , šutirao iz dizgledne pozicije, ali je lopta otišla preko gola.

Železničar je do izjednačenja stigao u 60. minutu, nakon greške golmana Zvezde Omrija Galzera. On je pogrešio prilikom pokušaja driblinga, što je iskoristio Eze i zatresao mrežu Zvezde. Nažalost, ispostavilo se da je izraelski reprezentativni čuvar mreže prilikom tog driblinga obnovio povredu zbog koje nije nastupao nekoliko meseci i morao je da napusti teren i time stvorio veliku glavoboju treneru Milojeviću pred utakmicu drugog kola Lige šampiona protiv Intera. Uz povredu Ivanića ovo je još jedan udarac za trenera crveno belih. Mesto među stativama Zvezdinog gola zauzeo je ponovo Ilić.

Odmah nakon izjednačenja na terenu se pojavio i Nemanja Radonjić koji je uneo svežu krv u tim Crvene zvezde. Nepunih desetak minuta kasnije, baš posle njegovog centaršuta Zvezda je povela i stavila stvari na pravo mesto. Strelac za Zvezdu bio je Luka Ilić.

2:1 | Luka Ilić 70’

Do kraja meča Zvezda je bez većih poteškoća sačuvala prednost i upisala osmu pobedu u Super ligi i tako osvojila nova tri boda, te sada na tabeli SLS čvrsto drži prvu poziciju sa osvojenih 25 bodova i utakmicom manje.

Zvezdi sledi evropska poslastica i gostovanje Interu u Milanu 1. oktobra u okviru drugog kola Lige šampiona, a potom gostovanje ekipi IMT-a u okviru domaćeg šampionata.