Fudbaleri Crvene zvezde, golom Kingsa Kangve u 94.minutu, savladali su ekipu Vojvodine iz Novog Sada rezultatom 2:1 u okviru pete runde plejofa Superlige Srbije. Pred oko osam hiljada gledalaca na beogradskoj Marakani pored pomenutog Kangve, strelac za crveno bele u prvom delu igre bio je Osman Bukari u 9.minutu.

Izmešao je trener Milojević ponovo prvu postavu, ali to nije sprečilo igrače srpskog šampiona da od starta krenu jako ka golu novosađana.

Šanse su imali Mitrović, Rakonjac, da bi u devetom minutu Osman Bukari posle odličnog kontranapada i asistencije Aleksandra Kataija, iskosa sa desne strane, uputio razantan šut u same rašlje golmana Vojvodine.

1:0 | Osman Bukari | 9.minut
FK Crvena zvezda | crvenazvezdabeograd.com

Nakon toga potpuno je opao ritam utakmice, tako da smo do poluvremena videli par polušansi Crvene zvezde.

Izvršio je izmene trener Milojević početkom drugog dela tako da su u igru ulazili Azarov, Milunović, Pešić, Mijatović i Kangva.

Ipak gosti dolaze do izjednačenja golom Baraja u 57.minutu nakon centaršuta sa leve strane.

1:1 | Baraj | 57.minut

Nakon primljenog gola fudbaleri Crvene zvezde pojačavaju ritam. Najveću priliku imao je Eraković kada je pogodio stativu.

I kada su svi mislili da će Vojvodina i ovog puta otići iz Beograda neporažena, u zaustavnom vremenu, Kings Kangva šutom sa šesnaest metara donosi crveno belima novu pobedu.

2:1 | Kings Kangwa | 94.minut

Nakon utakmice prve utiske izneo je odlazeći trener Crvene zvezde

Miloš Milojević

Svaka čast momcima, jer su pokazali karakter i to da uvek jurišamo na pobedu bez obzira u kom periodu utakmice.

“Sami smo uveli utakmicu u neizvesnost jer smo bili komotniji u odbrani i nedovoljno efikasni u poslednjoj trećini, s obzirom na veliki broj prilika, a kada ih ne iskoristite, onda vas kazne. Ipak, uz svu muku smo došli do tri boda, postigli lep gol koji nam daje smernice za kup u smislu toga ko je raspoložen i na nivou“.

Sledi polufinale kupa u Bačkoj Topoli

To je sad najbitnija utakmica za nas, jer polufinale otvara finale, a ona se pobeđuju. Sistem takmičenja je takav da se igra jedna utakmica, a čeka nas duel sa dobrom i motivisanom ekipom, koja takođe želi da osvoji trofej. Neće biti lako, ali ako ispravimo stvari od večeras, i budemo dobri, možemo da prođemo dalje” – završio je Miloš Milojević

Game stats

Stadion: “Rajko Mitić”.

Gledalaca: 8258.

Sudija: Dejan Trifković.

Žuti karton: Vigo (Crvena zvezda).

Strelci: Bukari u 9. i Kangva u 90. minutu za Crvenu zvezdu, a Baraj u 57. minutu za Vojvodinu.

Crvena zvezda: Borjan, Vigo, Eraković, Spajić (od 46. Milunović), Rodić (od 46. Azarov), Mijailović (od 56. Kangva), Kanga, Katai, Bukari, Mitrović (od 70. Pešić), Rakonjac (od 56. Mijatović).

Rezerve: Vasiljević, L. Nikolić, Milunović, Leković, Azarov, Srnić, Kangva, Ivanić, Prucev, Mijatović, Pešić.

Vojvodina: Carević, Lazarević, Vitas, Jeličić (od 46. Bogdanović), Antonijević, Traore, Topić, Milosavljević (od 46. Čumić), Kabić (od 56. Baraj, od 62. V. Simić), Zukić, Milošević (od 69. Nikolić).

Rezerve: N. Simić, Baraj, Bogdanović, Busnić, Čumić, Ljubisavljević, Malbašić, Miletić, Nikolič, Simić, Vukčević.