Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su sinoć u Beogradu od šampiona Evrope Mančester Sitija rezultatom 3:2 (1:0) u utakmici poslednjeg kola grupe G Lige šampiona. Pred tačno 49.993 navijača na beogradskoj Marakani strelci za crveno bele bili su Hwang u 76. i Aleksandar Katai u 91. minutu. Mrežu Omrija Glazera pogodili su Mika Hamilton u 19, Oskar Bob u 62. i Kalvin Filips u 85. minutu iz penala.

Time se završila Zvezdina ovosezonska evropska sezona obzirom da su crveno beli grupnu fazu Lige šampiona završili sa jednim osvojenim bodom i na poslednjem mestu Grupe G i time izgubili sve šanse da se na proleće nađu u drugom po rangu takmičenju – Ligi Evrope. Sa druge strane, engleski tim učešće u grupnoj fazi završio je sa maksimalnim učinkom.

Crvena zvezda je porazom u Bernu od Jang Bojsa u predhodnom kolu ostala bez šansi da prezimi u Evropi, ali je sinoćni duel protiv aktuelnog prvaka Evrope bio dobra prilika da se izabranici Baraka Bahara uvere gde se nalaze u ovom trenutku i kao ekipa i kao klub.

Trener gostiju Pep Gvardiola meč je počeo u sastavu u kojem je bilo nekoliko mladih igrača iz klupske akademije, kao i nekolicine fudbalera koji ne dobijaju često priliku u Premijerligi.

Crvena zvezda je bez respekta ušla u meč sa “Građanima”. Visok presing i dosta rizika u igri dali su na kraju neke pozitivne utiske pred nastavak sezone. Ipak, u prvih 45 minuta gosti su u potpunosti kontrolisali ritam utakmice, imali veći posed lopte, a u pojedinim momentima pokazali su koliko su i fizički i tehnički dominantniji u odnosu na domaćina.

Sve to rezultiralo je u 19.minutu utakmice kada je Siti poveo golom debitanta Mike Hamiltona (20), koji je sam izborio prostor na desnoj strani i iskosa šutirao pod prečku Omrija Glazera.

FK Crvena zvezda | crvenazvezdabeograd.com

Nedugo posle primljenog gola uzvraća Crvena zvezda velikom prilikom Koste Nedeljkovića koji se sam izborio za poziciju u šesnaestercu gostiju, ali je lopta prozujala tik iznad prečke.

Na odmor se otišlo sa minimalnom prednošću gostiju.

Zvezda još odlučnije kreće u drugom poluvremenu u želji da bar jednom zatresu mrežu golmana Ortege. Iako su gosti prvi imali priliku za pogodak, Zvezda je bila bliža izjednačenju. Najveću šansu, zapravo dve, crveno beli su imali u 51.minutu. Najpre je odličan volej Šerifa Endiaja u rukometnom stilu skinuo čuvar mreže Građana, da bi u nastavku akcije razantan šut sa distance Gelora Kange Ortega sproveo u korner.

U 62.minutu mladi norveški reprezentativac Oskar Bob prosto se poigrao sa odbranom Crvene zvezde, ušao u šesnaesterac i udarcem u dalji ugao povećao prednost Mančester Sitija na 2:0.

Barak Bahar je odlučio da osveži ekipu Mijatovićem i Lučićem i vrlo brzo je to moglo da mu se isplati, ali je mladi napadač u dva navrata pogađao okvir gola gostiju.

Ipak, visoki presing na polovini prvaka Engleska na kraju se isplatio. Najbolji igrač crveno belih u sinoćnjem susretu Hwang krunisao je svoju odličnu partiju golom. Mijailović je presekao loptu na sredini terena, ona dolazi do korejskog reprezentativca koji je prosleđuje Bukariju a ovaj daje odličan pas ka Hwangu koji je nastavio svoju kretnju i udarcem u suprotni ugao smanjuje prednost gostiju na 2:1.

I kada su svi na stadionu “Rajko Mitić” očekivali potpuni preokret, Điga neoprezno, pre bi se reklo neiskusno, rukama startuje u sopstvenom kaznenom prostoru i dosta nesigurni azerbejdžanski sudija pokazuje na belu tačku.

Siguran sa penala bio je Kalvin Filips za 3:1.

Ipak Crvena zvezda se ne predaje i ponovo smanjuje rezultat. Strelac ja Katai glavom nakon konera Hwang In-Boma.

Na kraju zadovoljavajućih 3:2 za aktuelnog evropskog šampiona.

Kada se sve sagleda na kraju Crvena zvezda se u Evropi nije obrukala. Da bi se napravio neki veći iskorak potrebno je još puno rada i poverenja u viziju Baraka Bahara. Sinoć je možda i prvi put posle pripremnog perioda Zvezda bila onakva kakvu je izraelski stručnjak želi. Igrači su, u odnosu na neke pređašnje utakmice, čini se maksimalno usvojili sistem i način igre.

Priliku da se to dokaže crveno beli će imati već za vikend protiv subotičkog Spartaka, a posebno na utakmici koja će biti kruna ove polusezone u narednu sredu kada se igra večiti derbi.