Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u okviru 5. kola grupne faze Lige šampiona od Jang Bojsa u Bernu i tako izgubili sve šanse da se na proleće nađu u Ligi Evrope. Zvezda je promašivala, domaćin pogađao i na kraju je bilo 2:0 za šampiona Švajcarske koji nastavlja u drugom po snazi evropskom klupskom fudbalskom takmičenju.

Nakon završetka meča osvrt na ovaj duel dali su Barak Bahar, Aleksandar Dragović, Vladimir Lučić i Mirko Ivanić.

Barak Bahar
Naravno da nismo uspeli jer smo završili poslednji u grupi. Želim da izvučem pozitivne stvari iz ove utakmice. Ponosan sam na momke koji su se borili do kraja. Nema vremena za jadikovanje, okrećemo se ka sledećoj utakmici.

Startovali smo utakmicu veoma dobro. Igrali smo presing onako kako smo želeli. Mogli smo da postignemo tri gola u prvih šest minuta. Međutim, nismo iskoristili prilike, a utakmica je otišla u drugom smeru. Nakon dva primljena gola smo nastavili da napadamo i stvaramo šanse, ali ih nismo realizovali.

Primili smo “naivne” golove, ali to se dešava u fudbalu. Stvarali smo više prilika i veoma dobro smo napadali, ali se to na kraju nije videlo po rezultatu.

Igrači moraju da realizuju šanse. Dešava se da promašujemo, imali smo šest ili sedam stopostotnih prilika.

O ostavci ne razmišljam, nikada ne odustajem, a i verujem u ovaj tim.
Barak Bahar
Aleksandar Dragović
Ne mogu da se setim utakmice ove sezone da smo imali ovoliko prilika. Nažalost, nismo realizovali šanse i moramo da učimo iz toga. Odigrali smo dobar meč, oni su nam iz dva, tri udarca dali golove, a mi smo imali šest, sedam prilika. Mislim da smo u prvih par minuta trebali da vodimo 0:2, ali je u fudbalu tako da ako ne postigneš gol, onda ga primiš.

Sada je fokus je na Superligi u potpunosti, ali čeka nas utakmica i sa Mančester Sitijem u Beogradu. Potrudićemo se da osvojimo bodove, zbog navijača.
Vladimir Lučić
Nismo iskoristili šanse i oni su to znali da kazne. Hteli smo da se vratimo, igrali dobro u nastavku, ali nismo uspeli da dođemo do pozitivnog rezultata. Moramo da budemo bolji u realizaciji, kao i koncentrisaniji na prekidu. Radimo prekide, zaista ih radimo, ali smo danas naivno primili dva gola posle njih.

Iskustvo Lige šampiona je za pamćenje. Hvala šefu Baharu na ukazanoj šansi i nadam se da sam opravdao poverenje. Hvala i navijačima za ovu atmosferu. Svaka im čast za ovo večeras, i generalno za to što nas bodre na svakom susretu.
Mirko Ivanić
Baš je teško pričati sada. Moram da se vratim na početak, imali smo velike šanse u prvih deset minuta. Kada ne realizuješ to, a primiš gol – onda je teško vratiti se. Mada imali smo šanse i posle… Iz nekog razloga nismo zaslužili da uzmemo makar bod. Prema mom mišljenju, igrali smo dobro, stvarno mi je žao, jer su momci dali sve od sebe i dobro smo se pripremali. Videli ste kako smo ušli u meč, hrabro od početka. Nažalost, nismo dali gol i završilo se kako se završilo. Žao mi je nismo se nadali niti ovo očekivali.

Ovo je za sada neuspeh u Evropi. Cilj nam je bio da prođemo grupnu fazu, da budemo treći.. Moramo da se pogledamo u oči i prihvatimo da bez obzira što smo u Ligi šampiona po meni igrali dobro, u ovih pet utakmica, ovo ne mogu da kažem da je uspeh.

Tako je evropska odiseja srpskog šampiona završena mnogo ranije nego što se očekivalo. Iako su iz uprave crveno belih najavljivali iskorak, pre svega u evropskim takmičenjima, do njega nije došlo. Možemo slobodno reći da je, u odnosu na to koliko je uloženo u ovaj tim i shodno ogromnim očekivanjima, ali i kako se ispostavilo, nerealnim obećanjima, Crvena zvezda doživela potpuni i fijasko i debakl. Kako će se sve ovo odraziti na rad kluba u narednom periodu videćemo vrlo brzo, jer Zvezda nema vremena za odmor obzirom da slede veoma bitne utakmice u domaćem prvenstvu od kojih je najvažniji odloženi večiti derbi koji će se odigrati 20. decembra na stadionu Partizana.