Fudbaleri Crvene zvezde, posle četiri pobede, prvi put su na pripremnim utakmicama u Antaliji doživeli poraz. I to kakav, vrlo otrežnjujući. Višestruki šampion Bugarske, Ludogorec, prosto je samleo srpskog šampiona u prvih 45 minuta i u početnih dvadesetak minuta drugog poluvremena. Na odmor se otišlo sa prednošću “Lude šume” od 3:0, a da u nastavku na golu nije bilo raspoloženog kapitena Borjana ko zna kojim bi se rezultatom ovaj meč završio. Crveno beli su podigli nivo igre u poslednjih 25 minuta utakmice i uspeli su da preko Ivanića i Viga ublaže poraz. Ruku na srce i trener Ludogoreca je negde od 65.minuta promenio gotovo čitavu prvu postavu.

FK Crvena zvezda | crvenazvezdabeograd.com

Tijago je doneo prednost bugarskom timu pogotkom već u devetom minutu.

Nešto kasnije viđeni su udarci iz daljine na obe strane. Ludogorec je zapretio preko Tekpetija, a Zvezda pokušajem Osmana Bukarija.

U 25. minutu igrači Miloša Milojevića pogodili su prečku, a dobar udarac uputio je Srđan Milivojević.

Tekpeti je u 35. minutu pogodio za 2:0, a samo 60 sekundi kasnije Tijago je postigao svoj drugi gol

Start drugog poluvremena obeležila je teška povreda Almeide, štopera bugarskog šampiona.

Mogao je Ludogorec i do 4:0, ali je šut Matijasa Tisera u 59. minutu zaustavio Borjan.

Uspela je Zvezda da smanji prednost rivala, a strelac gola za Beograđane u 75. minutu bio je Ivanić. Samo tri minuta kasnije Bugari su propustili dobru šansu, a grešku Radovana Pankova nije iskoristio Tisera.

Tačku na ovaj meč stavio je Vigo golom posle odličnog prodora u 90. minutu.

Crvena zvezda će poslednji pripremni meč u Turskoj odigrati za dva dana protiv Austrije Lustenau.

Stadion: “SC Kalista”.

Strelci: Ivanić u 75. i Vigo u 90. minutu za Crvenu zvezdu, a Tijago u 9. i 36. i Tekpeti u 34. minutu za Ludogorec.

Crvena zvezda: Borjan, L. Nikolić (od 46. Vigo), Eraković, Milunović (od 62. Pankov), Azarov, Mijailović (od 72. Srnić), Kanga (od 62. Kangva), Ivanić (od 82. V. Nikolić), Bukari, Mitrović (od 62. Ibrahim), Pešić (od 72. Prucev).

Ludogorec: Pad, Verdon, Almeida, Nedialkov, Vitri, Pjotrovski, Naresi, Jankov, Tijago, Despodov, Tekpeti.

Igrali su još: Sluga, Terziev, Plastun, Ruso, Groper, Šo, Nonato, Tisera, Delev, Žoržinjo.